کار در جمهوری چک
کار در جمهوری چک
آوریل 10, 2019
سرمایه گذاری در اسپانیا
سرمایه گذاری در چک
آوریل 10, 2019
نمایش همه

اخذ اقامت جمهوری چک از طریق ازدواج

اخذ اقامت جمهوری چک از طریق ازدواج

شرایط ازدواج در چک

ویزای نامزدی و ازدواج کشور چک شرایط خاص و مهمی دارد که در این مقاله سعی بر آن شدیم که مروری بر شرایط حاکم در فرآیند ازدواج در چک داشته باشیم . این نوع ویزا برای نامزدی و ازدواج در چک برای یک شهروند مورد قبول واقع  می شود تا شرایطی را ایجاد کند برای ازدواج با فرد مورد نظرش و سفر کند به همین قصد به کشور چک . برای مهاجرت از طریق ازدواج در چک نکات مختلفی باید لحاظ شود که به برخی از این موارد به صورت مختصر اشاره میکنیم .

مشاوره ازدواج بین چک اتباع و اتباع خارجی در جمهوری چک

یک شهروند جمهوری چک ممکن است به ازدواج با یک تبعه خارجی در جمهوری چک از طریق یک ازدواج مدنی یا مذهبی انجام دهد . ازدواج با رضایت آزادانه و کامل  زن و مرد انجام میشود . یک بیانیه مشترک از رضایت عمومی در طول مراسم عروسی در حضور دو شاهد انجام خواهد شد

دفاتری هستند که ازدواج در آنها ثبت خواهد شد ( ‘matriční úřad’) و برای اینکه ازدواج شما اثبات گردد از این دفاتر استفاده میشود .

اسناد باید به زبان چک ترجمه گردد و اگر الزامات بین المللی ایجاب کند به زبان های دیگر نیز باید قابلیت ترجمه داشته باشد

چگونه و از کجا اقدام گردد ؟

برای ابتدای شروع کار و برای یک ازدواج مدنی باید از دفتر اسناد رسمی محل اقامت طرف ازدواج میتوانید اقدام کنید و برای ازدواج مذهبی شما میبایست از کلیسا مبادرت به انجام شرایط ازدواج نمایید .

A ‘پرسشنامه برای اقدام به ازدواج’ در دفتر مربوطه که سوابق حیاتی باید در دسترس باشد . پس از تکمیل پرسشنامه به دفتر مربوطه با مدارک مراجعه کرده و ثبت انجام میشود .

تبعه چک باید اقامت و تابعیت و هویت و کلا شرایط لازم برای ازدواج خود را توسط موارد ذیل اثبات کند :

  • شناسنامه
  • مدرک شهروندی چک برگرفته از سیستم اطلاعات ساکنین
  •  استخراج از سیستم اطلاعات ساکنین
  • قضاوت نهایی و قطعی در طلاق با توجه به ازدواج قبلی و یا گواهی فوت هر همسر مرحوم
  • تصمیم دادگاه، و یا گواهی فوت هر شریک متوفی.
    هزینه

اقدام به ازدواج بین دو نفر هیچ کدام از آنها دارای اقامت دائم در جمهوری چک – CZK 3000.

اقدام به ازدواج بین دو نفر که یکی از آنها اقامت دائم در جمهوری چک – CZK 2000.

اجازه ورود به ازدواج خارج از ساعات اداری و یا در یک دفتر رسمی ازدواج تعیین شده – CZK 1000

در تمام موارد دیگر هزینه های اداری برای ورود به ازدواج تنظیم نشده است– CZK 500.

هزینه ها به صورت نقدی و یا از طریق یک چک پستی قبل از تاریخ ازدواج پرداخت می شود.

در قوانین چک مشخص شده که کسی نمیتواند به صورت قانونی ۲ و یا بیشتر همسر داشته باشد . پس برای اینکه کسی که ازدواج کرده بتواند دوباره ازدواج کند باید به صورت قانونی و با شرایط تعریف شده از همسر قبلی خود جدا شده باشد . معمولا وقتی طلاق قبلی در خاک چک اتفاق افتاده باشد ، شرایط برای ازدواج مجدد آماده خواهد بود . لازم به یادآوری است که ازدواج با فامیل در کشور چک ممکن است با توجه به منافع مشترک و خویشاوندی ازدواج آنها دچار مشکلاتی شود .

در برخی موارد دیده شده که مواردی که در قانون وجود داشته مثلا شرط آشنایی برای ۲ سال از طرف سازمان مربوطه در کشور چک لحاظ نگردیده و دلیل اصلی آن به این صورت عنوان شده که شرایط فرهنگی طرفین اجازه چنین کاری را نداده . در هر صورت برخی اوقات در قوانین تفسیر هایی وجود دارد که کمک میکند به کسانی که میخواهند از طریق ازدواج در کشور چک تابعیت بگیرند و شهروند چک شوند .

شرایط

اگر می خواهید ثبت نام کنید برای اینکه با همسر خود و یا شریک زندگی  خود که چکی است در چک زندگی  کنید. شرایط زیر نیاز است برای اقدام در این زمینه .
شما و همسرتان شرایط ذیل را مطالعه فرمایید :
• شما باید یک سند معتبر مسافرتی (برای مثال گذرنامه).
• شما خطر ابتلا به نظم عمومی یا امنیت ملی است را نداشته باشید .
• شما تمایل داشته باشید یک آزمایش پزشکی پس از ورود در چک داشته باشید. ملیت خاص از این تعهد معاف هستند.
• اطلاعات نادرست نداده باشید.
• نفر مقابل شما کسی نباشد که در چک همسر داشته باشد.
• همسر شما شما را در چک ضمانت کند .
• هر ۲ نفر یزرگتر از ۲۱ سال باشند .
• شما در اسرع وقت با همسرتان در چک وارد زندگی شوید
• به محض ورود در چک شما باید در پایگاه سوابق شخصی  شهرداری های محلی خود در همان آدرس به عنوان همسر یا شریک زندگی ثبت نام کنید.
• هنگامی که همسر یا شریک زندگی ثبت نام خود را نگه می دارد اجازه اقامت موقت با یک هدف غیر موقت اقامت، او / او باید در چک برای حداقل ۱ سال بوده باشد . این به همسر یا شریک زندگی اجازه اقامت موقت با یک هدف، مانند مطالعه، مهاجر بسیار متخصص، محقق علمی، کار به عنوان یک کارمند و یا کار بر روی یک پایه و اساس خود اشتغالی صدق نمی کند.

حقایق و شرایط ویژه

اگر شما فکر می کنید حقایق خاص و شرایطی ممکن است اعمال شوند، در مسیر پروسه ازدواج که در ارزیابی ها مهم میباشند در نظر بگیرید و اعلام کنید . ممکن است این حقایق نیاز به اثبات از طریق شواهد باشد .

اسناد مورد نیاز

شما و همسرتان و یا شریک زندگی برای ثبت ازدواج نیاز به مدارک زیر دارید:
• کپی از تمام صفحات حاوی جزئیات شناسایی همسر شما یا گذرنامه چکی یا سند هویت شریک ثبت نام است. همچنین نسخه هایی از صفحات حاوی تمبر مسافرت را. اگر همسر یا شریک زندگی ثبت نام خود را ملیت چکی ندارد، لطفا نسخه از پشت و رو از اجازه اقامت چکی یا از صفحات حاوی جزئیات شناسایی سند معتبر عبور از مرز (به عنوان مثال پاسپورت) که در آن اجازه اقامت را ضبط شده است. همچنین نسخه هایی از صفحات حاوی تمبر سفر و اجازه اقامت را لازم است برای کپی کردن صفحات خالی است.
• کپی از تمام صفحات از سند سفر خود جهت شناسایی / اطلاعات شخصی. همچنین نسخه هایی از صفحات حاوی تمبر مسافرت را.
• مدرک همسر شما و یا درآمد شریک زندگی ثبت شده است. (اثبات درآمد)
• یک کپی از سند ازدواج یا شراکت ازدواج ثبت شده . لطفا توجه داشته باشید که یک سند رسمی خارجی باید ترجمه و قانونی شود . یک سند بایستی تا هم به چکی ترجمه شده باشد. در غیر این صورت به آن نیاز دارد که ترجمه شود.
• اعلامیه ضامن، پر شده و امضا شده است.

در هر صورت شما برای هر گونه ازدواج در چک نیاز به دانستن قوانین در کشور مورد نظر دارید و اگر برای ازدواج بتوانید نظر سازمان مهاجرت را با لحاظ کردن قوانین و شرایط عرف رایج برای ازدواج در کشور چک جلب نمایید ، با توجه به ازدواج مدنی و یا مذهبی مزایای بسیاری برای شما خواهد داشت و قطعا شما از مزایای بسیاری طبق قانون برخوردار خواهید بود . در ازدواج در کشور چک شما مختار خواهید بود ، ازدواج مدنی و یا ازدواج مذهبی داشته باشید و در هر ۲ مورد ازدواج ثبت شده در چک برای شما از جهت اقامت و تابعیت شرایط یکسان خواهد داشت .

هم اکنون شرایط برای اخذ اقامت و ویزای جمهوری چک به چه صورت است؟

برای مهاجرت به جمهوری چک راه های دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید با مشاورین موسسه مهاجرتی رحمانی تماس حاصل فرمائید.

اطلاعات تماس موسسه مهاجرتی رحمانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاهده پروژه ها و تصاویر جهت خرید ملک در ترکیه و اروپا وارد صفحه و لینک زیر شوید.

خرید ملک در اروپا و ترکیه