مهاجرت به اسلوونی
مهاجرت به اسلوونی
ژانویه 30, 2019
کشور لهستان
کشور لهستان در سال (۲۰۲۰)
فوریه 2, 2019
نمایش همه

اخذ اقامت و مهاجرت بلژیک(۲۰۲۰)

اخذ اقامت و مهاجرت بلژیک

مهاجرت به بلژیک

شرایط ۲۰۲۰ مهاجرت به بلژیک چگونه می باشد؟ آیا می خواهید مهاجرت به بلژیک داشته باشید؟ آیا درباره مهاجرت به بلژیک اطلاعاتی دارید؟ آیا با موقعیت های مختلف مهاجرت به بلژیک آشنایی دارید ؟  راه های مهاجرت به کشور بلژیک چه راه هایی هستند ؟ آیا مهاجرت از طریق تحصیل به بلژیک امکان پذیر می باشد ؟ آیا مهاجرت از طریق ویزای کار به بلژیک ممکن میباشد ؟ شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در بلژیک به چه صورت است ؟ موسسه مهاجرتی رحمانی این امادگی را دارد که با ارائه مشاوره و پاسخ به هرگونه سوالات شما هم وطنان عزیز را یاری نماید.

درباره ی بلژیک :

کشور بلژیک یک کشور سلطنتی در اروپای شمالی و جزء کشورهای بنیانگذار اتحادیه اروپا می باشد . کشور بلژیک تا قبل از سال ۱۸۳۰ میلادی جزئی از کشورهای هلند ، اسپانیا و فرانسه بود ، اما از سال ۱۸۳۰ به بعد به صورت رسمی استقلال خود را به دست آورد. مساحت کشور بلژیک بالغ بر ۳۰,۵۲۸ کیلومتر مربع و بر اساس سرشماری تخمینی سال ۲۰۱۱ جمعیتی حدود ۱۱,۰۰۷,۰۲۰ را دارا میباشد . پایتخت کشور بلژیک شهر بروکسل می باشد که این شهر بزرگترین شهر در این کشور به حساب می آید . نوع حکومت در کشور بلژیک به صورت مشروطه سلطنتی و دموکراسی ( پارلمانی ) می باشد . واحد پول در کشور بلژیک یورو بوده و زبان رسمی مردم این کشور ، فرانسوی ، هلندی و آلمانی می باشد .

موقعیت های جغرافیایی در کشور بلژیک :

کشور بلژیک دارای یک آب و هوای معتدل با بارندگی های نسبتا خوب می باشد ، فصل تابستان در کشور بلژیک تقریبا خنک و معتدل بوده و در فصل زمستان نیز از لحاظ سردی هوا متناسب می باشد . کشور بلژیک دارای سه منطقه ی جغرافیایی می باشد : یکی از این مناطق جغرافیایی دشت ساحلی است که در شمال غربی کشور بلژیک واقع شده است ، این منطقه دارای تپه های شنی شناخته شده ای می باشد .

دومین منطقه ی مهم جغرافیایی در کشور بلژیک ، فلات مرکزی می باشد که در قسمت جنوب شرقی بلژیک واقع شده است ، این منطقه دارای جلگه های متناسب برای امر کشاورزی می باشد ، همچنین این منطقه دره هایی معروف را دارا می باشد .

منطقه ی سوم جغرافیایی در کشور بلژیک کوه های آردن و فلات جنگلی خواهد بود که در شمال شرق بلژیک بوده که البته محل مناسبی برای امر کشاورزی در این کشور نمی باشد . از جمله رود های معروف در کشور بلژیک می توان به رود سامبر ، رود موز و رود شلدت اشاره نمود

وضعیت اقتصادی در کشور بلژیک :

در یک نگاه کلی درباره ی وضعیت اقتصادی کشور بلژیک می توان گفت که کشور بلژیک تقریبا  ۸/۱ درصد دارای نرخ بیکاری بوده و تورم اقتصادی در این کشور نیز ۱/۸ درصد می باشد . نیروی کار در کشور بلژیک ۴/۹ میلیون نفر بوده که بخش عمده ی این نیروی کار در بخش کشاورزی سپس در بخش صنعت و پس از آن در بخش خدمات فعالیت دارند .

انقلاب صنعتی برای اولین بار در سال ۱۸۰۰ میلادی در کشور بلژیک اتفاق افتاد .

در بخش صادرات کشور بلژیک در آهن و فولاد ، اتومبیل ، الماس ، تولیدات غذایی ، تولیدات نفتی ، منسوجات ، فلزات و پلاستیک فعالیت دارد .

در بخش واردات نیز ، نفت خام ، لباس و پوشاک ، ماشین آلات ، مواد شیمیایی ، تولیدات غذایی و الماس خام را از کشورهای فرانسه ، آلمان ، آمریکا ، انگلستان ، هلند و ایرلند وارد می نماید . همانطور که بیان شد واحد پول در این کشور نیز یورو می باشد .

فرهنگ ، زبان و مذهب در کشور بلژیک :

مهم ترین نکته  ای که مردم بلژیک به آن اهمیت میدهند بهداشت عمومی و نظافت شخصی می باشد و همین امر باعث شده است که حتی شهرهای صنعتی در این کشور نیز دارای آلودگی هوای پایینی باشند . معماری و هنرهای تجسمی و زیبایی در کشور بلژیک معروف میباشد . تقریبا ۶۰ درصد از مردم این کشور به زبان هلندی ، ۴۰ درصد به زبان فرانسوی و کمتر از ۱ درصد نیز به زبان آلمانی مکالمه می نمایند . ولی در شهر بروکسل ، پایتخت این کشور دو زبان فرانسوی و هلندی به طور رسمی رایج میباشد . از نظر مذهب نیز ۴۷ درصد مردم این کشور مسیحی می باشند . ۳/۵ درصد جمعیت آن نیز دارای دین اسلام می باشند.

چگونه به بلژیک مهاجرت کنیم :

چندین انتخاب برای دریافت تابعیت بلژیکی با توجه به شرایطی وجود دارد :

 • ازدواج با یک بلژیکی :

برای این وضعیت باید یکسری شرایط را داشته باشید . شما باید به طور قانونی حداقل ۵ سال در بلژیک اقامت داشته باشید و ۳ سال با همسر خود زندگی کنید . همچنین  باید ثابت کنید حداقل یکی از زبان های فرانسه ، هلندی یا آلمانی را می دانید ، به علاوه باید نشان دهید که در جامعه حضور خوبی داشته اید . بطور مثال عضو بودن در فعالیت های محلی یا شغل داشتن .می تواند بهترین دلیل برای اثبات این امر باشد .

 • اقامت طولانی مدت : اگر اقامت طولانی بیش از ۱۰ سال قانونی در بلژیک داشته اید می توانید برای تابعیت بلژیک درخواست نمایید ، شما باید یکسری شرایط خاص داشته باشید مانند دانش زبان و همبستگی اجتماعی را برآورده کنید .
 • فاقد ملیت بودن : اگر شما رسما به عنوان یک بی خانمان شناخته شوید و ۲ سال در بلژیک زندگی کرده اید میتوانید تابعیت  کشور بلژیک را دریافت نمایید .
 • اعمال خاص : این مورد برای مهاجرت به بلژیک یک شرایط خیلی خاص است که افراد زیادی را نمی پذیرد . ابتدا باید شما ثابت کنید که نمیتوانید از راه دیگری اخذ تابعیت بلژیک را داشته باشید  ، سپس باید شرایط استثنایی خود را از قبیل جایزه های علمی ، اثر بزرگ فرهنگی و نتایج استثنایی را ثابت نمایید ..

انواع ویزاهای اقامت در بلژیک :

به طور معمول ۳ نوع ویزا در مهاجرت به بلژیک وجود دارد :

Visa c برای مهاجرت به بلژیک :

این ویزا به شما اجازه میدهد تا ۹۰ روز در یک دوره ی ۱۸۰ روزه در بلژیک بمانید . این نوع ویزا اغلب برای مسافرت و اهداف توریستی استفاده می شود .

Visa D برای مهاجرت به بلژیک :

این نوع ویزا برای کار و اقامت بیش از  ۹۰ روز در بلژیک صادر میشود . اغلب برای مهاجرت به بلژیک از این نوع ویزا استفاده میشود . برای گرفتن این نوع ویزا شما باید ابتدا یک اجازه ی کار در بلژیک را کسب نمایید .

کارت آبی اروپایی برای مهاجرت به بلژیک :  

این نوع ویزا نیز برای زندگی و کار بیش از ۹۰ روز ، اما بطور خاص برای کارهای با مهارت بالا صادر میگردد . برای اخذ این نوع ویزا شما باید حداقل مدرک لیسانس و یک قرارداد با یک شرکت بلژیکی با پرداخت حداقل ۵۰۹۷۴ یورو داشته باشید .

محل ثبت نام برای اقامت / کارت شناسایی بیگانگان (خارجی) در بلژیک :

یک شخص غیر از ملیت اتحادیه اروپا باید با بخش محلی خود در ۸ روز اول رسیدن به بلژیک ثبت نام نماید . حتی اگر آنجا به طور موقت جا داده شده باشد ، تا دو هفته بعد از انتقال به یک اقامتگاه دائمی باید یک درخواست برای دریافت کارت شناسایی فرستاده شود . برای درخواست کارت شناسایی اگر شما عضو اتحادیه اروپا باشید یا نه ، شما و اعضای خانواده ی خود با سن بیشتر از ۲۱ سال باید هر شخص خودش به شهرداری مراجعه نماید . کودکان زیر ۲۱ سال کارت شناسایی ( نام ) خواهند گرفت ، در حالی که کودکان بین ۱۲ تا ۱۵ سال می توانند کارت کودکان یا یک کارت شناسایی بزرگسال دریافت نمایند . کارت شناسایی خارجی ( بیگانگان ) هرسال قابل تمدید است و افراد باید ۸ روز قبل از انتقال به محل اقامت دائمی درخواست یک کارت جدید نمایند .

مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل :

ویزای دانش آموزی و مجوزها :

اخذ ویزای تحصیلی در بلژیک بسته به شرایط و ملیت متقاضی متفاوت است . جز اینکه شما از اتحادیه اروپا  (EU) ، محدوده ی اقتصادی اروپایی ( EEA , EU ، به علاوه ایسلند ، لهستان و نروژ ) یا سوئد هستید ، نیاز به یک ویزای بلژیک برای تحصیل دارید . از قبل شما میتوانید برای یک ویزای تحصیلی بلژیک درخواست دهید ، اگر چه شما به طور معمول نیاز به پذیرفته شدن در یک دانشگاه شناخته شده یا موسسه ی تحصیلی بلژیکی دارید .

دانش آموزان EU /EEA / سویس :

دانش آموزان EU , EEA و سویس برای ادامه تحصیل در بلژیک نیاز به ویزا و مجوز ندارند و فقط باید در یک دانشگاه یا موسسه شناخته شده در مقاطع بالاتر رشته ی اصلی خود در بلژیک ثبت نام شوند و سرمایه کافی برای مطالعه در بلژیک و پوشش بیمه سلامت داشته باشند .

شهروندان غیر EEA /EU/ سوئیس :

ملیت های دیگر کشورها که قصد تحصیل در بلژیک برای مدتی بیش از ۹۰ روز را داشته باشند ، باید ویزای نوع D را با مراجعه به سفارت بلژیک در کشور خود قبل از رسیدن اخذ نمایند . در واقع متقاضیان اگر در یک موسسه شناخته شده در مقاطع بالاتر بلژیکی ثبت نام کرده باشند ، حق اخذ ویزای تحصیلی بلژیکی را خواهند داشت .

برای صلاحیت داشتن اخذ ویزای تحصیلی بلژیک باید موارد زیر را برآورده نمایید :

 • تحصیل باید حرفه ی اصلی شخص در طول اقامت در بلژیک باشد .
 • شخص متقاضی باید منابع کافی برای حمایت در طول اقامت در بلژیک را داشته باشد .
 • شخص متقاضی باید تحت پوشش بیمه سلامت باشد .
 • آنها نمی توانند یک تهدید برای امنیت عمومی باشند .

برای اثبات پذیرش موسسه ، متقاضی باید یکی از شرایط زیر را فراهم نماید  :

 • اجازه رسمی ثبت نام :

یک تصدیق که نشان دهد شما برای تحصیلات از پیش اقدام نموده اید . تصدیق باید وضعیت هایی که شما برای تکمیل ثبت نام هنگام مهاجرت به بلژیک نیاز دارید را شفاف سازی کنید .

 • مدرک ثبت نام برای ورود به امتحان
 • کپی مدارک و گواهی های تحصیلی
 • گواهینامه ی طبی و مدرک عدم سوء پیشینه کیفری برای افراد بیشتر از سن ۲۱ سال
 • ممکن است از شما خواسته شود که یک نامه درمورد دلیل برای انتخاب آن دوره خاص یا انتخاب بلژیک و مهاجرت تحصیلی به بلژیک درخواست شود . ممکن است نیاز باشد مدارک خود را به زبان های آلمانی _ فرانسه و هلندی توسط یک مترجم معتمد ترجمه کرده و آن را قانونی کنید . توضیحات بیشتر توسط وزارت خارجه بلژیک و راهنمای کامل ویزا و مجوز بلژیک .

مهاجرت به بلژیک به عنوان اینتون و کارآموز :

برای کار آموزی بعد از تحصیل خود اگر سن بین ۱۸ تا ۳۰ سال را دارید میتوانید به بلژیک مهاجرت نمایید و یک کمپانی باید از طرف شما درخواست مجوز کار کند. کارآموزی نمیتواند بیش از ۱ سال طول بکشد ، کار باید تمام وقت باشد و شما باید حداقل حقوق قانونی را دریافت نمایید.

مهاجرت به بلژیک از طریق ویزای کار :

کشور بلژیک سه نوع مجوز کار مخصوص دارد که در ذیل به توضیح مختصری از هر کدام می پردازیم :

مجوز کاری نوع A در بلژیک :

این نوع مجوز برای همه ی کارفرماها و مشاغل در بلژیک میباشد با مدت زمان نامحدود ، برای دریافت این مجوز شما باید ثابت نمایید که ۴ سال با مجوز نوع B در یک محدوده ی زمانی ۱۰ ساله در بلژیک به صورت قانونی کار کرده اید.

مجوز نوع A چگونه مجوزی است ؟

یک سری از کارمند ها برای دریافت مجوز نوع A محدودیت دارند ؛ این افراد شامل : کارمندهای با تخصص بالا _ محققان _ کسانی که دارای یک ماموریت هستند  _ تکنسین های متخصص _ افرادی که عضو یک خانواده هستند و خود آنها مجوز نوع B را دارند و در حال اشتغال هستند ، یا کسانی که نیاز به مجوز کار ندارند.

برای دریافت مجوز نوع A ، افراد متقاضی نیاز به پر کردن یک فرم مخصوص با مجوز کار نوع B ، فیش حقوقی و مجوز اقامت

مجوز نوع B در مهاجرت کاری به بلژیک :

این نوع مجوز برای یک سری مشاغل خاص و کارفرما های خاص برای یک دوره ی تا ۱۲ ماهه ارائه و صادر میشود و قابلیت تمدید نیز دارد .

این نوع مجوز نیاز به حمایت مالی یک کارفرما دارد و کارفرما باید برای استخدام و مجوز کار افراد متقاضی درخواست نماید . این مجوز کار در بلژیک فقط برای اشتغال در همان شرکت و کمپانی و برای آن موقعیت مشخص شده اعتبار دارد . مجوز کار نوع B در کشور بلژیک در صورتی برای افراد غیر بلژیکی صادر میشود که تست بازار کار مارکت و کارگر EEA و خود کشور بلژیک در آن محدوده ی زمانی خاص وجود نداشته باشد . اما این نکته وجود دارد که در این نوع ویزا یک سری مقوله ها و شغل ها نیز وجود دارد که نیاز به درخواست و تست بازار کار نخواهند داشت مانند محققان ، کارمندان با صلاحیت بالا و متخصصین حرفه ای و تکنیکی .

در مهاجرت به بلژیک از طریق مجوز کار نوع B ، کارفرماها در صورتی که جزء یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه باشد و شامل لیست مثبت باشند ، میتوانند اقامت بلند مدت بگیرند .

به محض دریافت مجوز نوع B ، شخص متقاضی میتواند در سفارت کشور خود درخواست ویزای کار داده و برای کار کردن به بلژیک مهاجرت نماید ، و  اگر شخص متقاضی بخواهد کارفرما را تغییر دهد نیاز به مجوز جدید ویزای کار جدید دارد .

مجوز کار نوع c برای مهاجرت به بلژیک :

این نوع مجوز کار برای برخی از افراد با ملیت خارجی صادر میشود که میخواهند در بلژیک یک دوره ی اقامت موقت در بلژیک داشته باشند . مانند دانش آموزان ، اعضای خانواده ی سفیران ، کنسولگری ها و یا کسانی که به دنبال پناهندگی هستند . این نوع مجوز کار برای بار اول به مدت ۱ سال صادر میگردد و پس از آن قابلیت تمدید نیز خواهد داشت .

مجوز کار حرفه ای :

پروفشنال کارت : برای افرادی که ملیت آنها غیر EU و EEA و سوییس است و میخواهند خود اشتغالی و بیزنس و تجارتی در بلژیک انجام دهند حق درخواست این مجوز کار را دارند و این مجوز اجازه ی کار حرفه ای در حیطه ی همان بیزینس پلن را خواهد داشت.

یک نکته ی مهم در رابطه با مجز کار نوع c بلژیک این میباشد که اگر شخص متقاضی سن بین ۱۸ تا ۲۶ را داشته و داخل کشور بلژیک کار و شغل خاصی نداشته باشند و مجوز کار نیز نداشته باشند می توانند در بلژیک به مدت یک دوره ی ۱ ساله کار کنند و قبل از آن شخص کارفرما باید مجوز کار را برای این افراد دریافت نمایند . همچنین شخص متقاضی نیز باید یک سری شرایط خاص را داشته باشد :

 • تحصیلات خود را تا سن ۱۸ سالگی تمام کرده باشند .
 • یک گواهینامه ی عدم منع تحصیل را دریافت کرده باشند
 • حداقل دانش زبان خانواده ی میزبان را داشته باشند
 • در حال انجام این کار به به شغل دیگری اشتغال نداشته باشند
 • و یک دوره ی زبان تکمیلی در همان منطقه نیز گذرانده باشند

و در نهایت آن خانواده نیز باید به شخص متقاضی ماهیانه ۴۵۰ یورو به شخص متقاضی حقوق پرداخت نماید . و یک فرزند زیر ۱۳ سال داشته باشند و بیمه سلامت شخص متقاضی را پرداخت نمایند .

مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری :

 • بلژیک پایتخت مالی اروپا به حساب می آید و بسیاری از افراد خواهان سرمایه گذاری در این کشور می باشند . کشور بلژیک به عنوان یک کشور جذاب برای دریافت اقامت محسوب میشود و مرکز تجارت های بین المللی می باشد .
 • سرمایه گذاران می توانند به مدت ۳ سال درخواست اقامت دائم در بلژیک نمایند .
 • کشور بلژیک ،یک کشور چند فرهنگی با زبان انگلیسی تقریبا گسترده می باشد .
 • افرادی که اقامت کشور بلژیک را داشته باشند می توانند بدون ویزا به ۱۰۰ کشور دیگر مهاجرت نمایند .

کشور بلژیک در اروپا تنها کشوری است که بعد از ۳ سال اقامت پیوسته در این کشور می توان درخواست پاسپورت و تابعیت کشور بلژیک را داد .

تابعیت بلژیک بعد از ۷سال به صورت قانونی یک حق شناخته میشود .

برنامه ی اقامت در بلژیک :

یک بسته برنامه اقامت در بلژیک را برای خارجی ها و شهروندان غیر EU برای کسب مجوز اقامت در بلژیک پیشنهاد می دهیم که بعدا به طوردائمی باخانواده ی خود به بلژیک منتقل شوند .

خارجی ها و اشخاص غیر……EU می توانند به عنوان سرمایه گذاری یا تجارت برای اقامت بلژیک  درخواست نمایند . در مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری معمولا ۳ تا ۸ ماه طول می کشد که مجوز اقامت در بلژیک  صادر شود .  برای کسانی که سرمایه گذاری آنها را  شرکت هایشان تشکیل می دهد امکان دارد نیاز باشد که مجوز اقامت خود را سالانه به مدت ۳سال تمدید کرده و بعد از آن برای مجوز اقامت دائم صلاحیت شخص متقاضی مورد بررسی قرار میگیرد.

نیازهای شایستگی برای مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری :

 • سابقه کیفری پاک
 • پس زمینه تجاری و مالی خوب
 • مراجع خوب
 • شهروندان غیر EU نیاز به نشان دادن وابستگی بلژیک دارند ، یک راه خوب برای نشان دادن وابستگی ها ، تاسیس یک شرکت بلژیکی با پشتوانه مالی خوب می باشد .

حداقل سرمایه برای مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری :

سرمایه گذاران  برای ین اقدام باید حداقل ۳۰۰/۰۰۰ یورو سرمایه داشته باشند  ، BVBA ، SPR مشهورترین شرکتها در بلژیک هستند .  BVBA به عنوان یک شرکت هرمی کار می کند . مالیات ها زیر ۳۰ درصد می باشد.

هزینه های بالا خدمات پایین را شامل می شوند :

 • راهنمایی و کمک در طول درخواست اولیه اقامت
 • کمک به جستجو برای منزل دادن مناسب
 • راهنمایی مالیاتی اولیه قبل از مالیات
 • دستیابی مستقیم به مراجع مختلف
 • ارتباط با مراجع محلی و دولت
 • تسلیم درخواست به مراجع مرتبط دولتی
 • نصیحت وکمک با توجه به منزل دادن محلی و تشریفات مرتبط .
 • کمک به ثبت نام در شهرداری
 • کمک و راهنمایی برای تمدید مجوزهای اقامت موقت در بلژیک ،
 • کمک به گرفتن اقامت دائمی
 • کمک و راهنمایی برای درخواست تابعیت
 • کمک به درخواست پاسپورت

هم اکنون شرایط برای اخذ اقامت و ویزای بلژیک به چه صورت است؟

برای مهاجرت به بلژیک راه های دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید با مشاورین موسسه مهاجرتی رحمانی تماس حاصل فرمائید.

اطلاعات تماس موسسه مهاجرتی رحمانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاهده پروژه ها و تصاویر جهت خرید ملک در ترکیه و اروپا وارد صفحه و لینک زیر شوید.

خرید ملک در اروپا و ترکیه