بررسی مهاجرت تحصیلی به آلمان (۲۰۲۰)
دسامبر 7, 2018
ویزای کار اتریش
ویزای کار اتریش (ویزا BLUE CARD) در سال ۲۰۲۰
دسامبر 7, 2018
نمایش همه

بررسی مهاجرت تحصیلی به اتریش در سال (۲۰۲۰)

اتریش

در این مقاله به بررسی شرایط و چگونگی اخذ اقامت تحصیلی در کشور اتریش می پردازیم و در پایان این مقاله شما اطلاعات بیشتری در این رابطه و موضوع کسب خواهید کرد.

برای مهاجرت تحصیلی به اتریش باید دقت داشته باشید،بسیاری از دانشجویان به علت عدم اطلاع از قوانین مهاجرتی در این زمینه به علل مختلف به رشته و دانشگاه مورد نظر در اتریش نمی رسند،اخذ اقامت اتریش از طریق مهاجرت تحصیلی به اتریش یکی از مناسب ترین راه های رسیدن به تابعیت اتریش است  که باید در این زمینه با متخصصین امر،وکیل مهاجرتی اروپایی و مجرب مشورت نمائید که می توانید با موسسه مهاجرتی رحمانی و با مشاورین متخصص ما در این زمینه تماس حاصل کرده و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

پس از مشورت با ما،ما به شما کمک خواهیم کرد تا به نتیجه دلخواه و مورد نظر خود برسید،وکلای مهاجرت و کارشناسان مجرب موسسه رحمانی در این زمینه آماده کمک به شما متقاضیان عزیز هستند.

داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی از دانشگاه های معتبر ایران یکی از مهم ترین نکاتی است که مورد سوال بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی به اتریش است،اینکه مدرک شما از چه دانشگاهی از ایران باشد برای مهاجرت تحصیلی به اتریش بسیار نکته مهم و حائز اهمیتی است، امروزه اتریش به دانشگاه های پیام نور و علمی کاربردی و آزاد کمتر رغبت نشان داده و در بعضی از دانشگاه های این کشور پذیرش می کنند. برای اطلاع در این زمینه نیز شما می توانید از قسمت زیر با مشاورین ما تماس حاصل فرمائید.

اطلاعات تماس موسسه مهاجرتی رحمانی

اتریش

در باب مهاجرت تحصیلی به اتریش هزینه های تحصیل در کشور اتریش به صورت رایگان است و باید دقت داشته باشید که متقاضیان مهاجرت تحصیلی به اتریش نه اینکه هیچ مبلغی را پرداخت نکنند،بلکه باید گفت تقریبا مبلغ هر ترمی ۵۰۰ یورو می باشد که باید به دانشگاه برای خدمات تحصیلی و دانشجویی پرداخت شود و این هزینه تحصیل در اتریش به عبارتی در مقایسه با تمامی کشور های اروپایی رایگان است، در مورد هزینه های زندگی در اتریش باید خاطر نشان کرد که ماهیانه دانشجویان حدود ۹۰۰ الی ۱۲۰۰ یورو برای زندگی دانشجویی متوسط هزینه خواهند داشت ولکن این هزینه زندگی بستگی به سبک زندگی متقاضیان مهاجرت تحصیلی به اتریش خواهد داشت.

نکته حائز اهمیت در مهاجرت تحصیلی به اتریش این است که دانشجویان در حین تحصیل از اجازه کار قانونی برخوردار اند و دانشجویان می توانند به کار دانشجویی در این کشور مشغول باشند و ساعتی تقریبا ۸ یورو بسته به کار درآمد داشته باشند و بخشی از هزینه های زندگی خود را پرداخت نمایند.

نکته دیگر در بحث مهاجرت تحصیلی به اتریش امکان اخذ اقامت پس از تحصیل در اتریش است که متقاضیان مهاجرت تحصیلی به اتریش می توانند پس از فارغ التحصیل شدن در این کشور اقامت داشته باشند و از مزایایی چون امکان اخذ پذیرش تحصیلی در مقاطع بالاتر و امکان پیدا کردن کار در این کشور و اقدام جهت طرق مختلف قانونی دیگر است.این بدین معنا است که دانشجویان متقاضی مهاجرت تحصیلی به اتریش به راحتی می توانند پس از تحصیل به فکر گرفتن اقامت دائم و بعد از آن گرفتن تابعیت اتریش باشند.

مجوز اقامت فارغ التحصیلان پس از اتمام تحصیلات خود در اتریش، صمیمانه از شما دعوت می شود که دانش و تخصص خود را در اتریش به درستی به کار ببندید و در مقاله حاضر اطلاعاتی را درباره شرایط اقامت شرح می دهیم.

دانشجویان کشور های غیر اتحادیه اروپا در نظر داشته باشند که کشور اتریش مجوز های اقامتی بسیار جالبی را از طریق پذیرش شغلی که با تحصیلات شما مرتبط است در اختیارتان قرار می دهد و در راستای کسب اطلاعات در باب مهاجرت تحصیلی به اتریش توجه به نکات زیر ضروری می باشد.

مرحله ۱:مجوز اقامت ضمن کاریابی: شما می توانید ضمن کاریابی بر اساس مهارت ها و تحصیلات خود در دفتر محلی ثبت اتباع خارجی برای یک مجوز اقامت ۱۸ماهه درخواست بدهید و در طول این ۱۸ ماه می توانید ازطریق  هر نوع اشتغالی خود را از لحاظ مالی تامین کنید و در جستجوی شغل موردنظر خود باشید، اگر بیش از فارغ التحصیلی شغل موردنظر خود را یافته اید می توانید از این مرحله گذر کنید و به محض اینکه امتحانات نهایی خود را قبول شدید می توانید برای دریافت مجوز اقامت درخواست بدهید و به این ترتیب معمولا به شرایط و مدارک زیر نیاز خواهید داشت.

گذرنامه و آخرین مدرک تحصیلی: از آنجا که صدور مدرک ممکن است کمی زمان ببرد، یک گواهی رسمی از دانشگاه به شما داده می شود و این گواهی نشان می دهد که شما با موفقیت تحصیلات خود را به پایان برده و دفتر امتحانات گروه آموزشی یا دانشگاهی شما مدرک Nachweis  را صادر خواهد کرد و این مدرک باید دارای مهر رسمی باشد.

مدرکی که ثابت می کند شما دارای بیمه سلامت هستید، با اداره بیمه سلامت خود تماس گرفته و از آن ها بخواهید که گواهی بیمه سلامت برای شما صادر گردد.

مدرک ضمانت مالی( به عنوان مثال اظهارنامه بانکی یا مدرکی که نشان بدهد کمک هزینه تحصیلی به شما اعطا شده است)، اگر قادر نباشید که توانایی خود را جهت تامین امرار معاش ثابت کنید،ارائه یک تعهد نامه راه حل جایگزین به شمار می رود،ضمانت نامه تمام هزینه های شما را در طول اقامت در اتریش در بر می گیرد و شخص ضامن باید صالح و دارای اعتبار باشد، ما پیشنهاد می کنیم که از دفتر محلی ثبت  اتباع خارجی بپرسید که چه مدارکی را جهت درخواست باید ارائه دهید،برخی دفاتر اطلاعاتی را در این زمینه در اینترنت در اختیار عموم قرار می دهند.

مرحله ۲ :مجوز اقامت جهت اشتغال: به محض اینکه یک پیشنهاد کاری مرتبط  با مهارت های خود یافتید می توانید انتخاب کنید که آیا قصد دارید درخواست مجوز اقامت اتریش یا کارت آبی اتحادیه اروپا برای مرحله بعدی اقامت خود بدهید یا خیر؟  و این دو نوع مجوز اقامت دارای شرایط متفاوتی هستند که در زمینه مهاجرت تحصیلی به اتریش به درک بیشتر این موضوعات کمک می کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دریافت کارت آبی و یا ویزای کار اتریش می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمائید.

ویزای کار اتریش

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاهده پروژه ها و تصاویر جهت خرید ملک در ترکیه و اروپا وارد صفحه و لینک زیر شوید.

خرید ملک در اروپا و ترکیه