ثبت شرکت در اسپانیا
ثبت شرکت در اسپانیا سال (۲۰۲۰)
فوریه 29, 2020
اخذ اقامت اسپانیا ازطریق تمکن مالی
اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی (سال۲۰۲۰)
مارس 4, 2020
نمایش همه

تحصیل در ایتالیا در سال (۲۰۲۰)

تحصیل در ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا در سال ۲۰۲۰ چه شرایطی دارد ؟ امروزه افراد بسیاری تمایل به مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا و در نهایت اخذ اقامت ایتالیا را در ذهن خود دارند و بهترین راه مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا می دانند.

 

در این مقاله به توضیحات مختصری در زمینه تحصیل در ایتالیا می پردازیم امید است که این مقاله بتواند به شما در زمینه شرایط و چگونگی تحصیل در ایتالیا یاری رساند.

شرایط تحصیل در ایتالیا چگونه میباشد؟دانشگاه های ایتالیا در سطح جهانی چه رنکینگی رو به خود اختصاص داده اند؟آیا در کشور ایتالیا به اتباع خارجی بورس تعلق میگیرد؟ هزینه تحصیل در کشور ایتالیا چه میزان است؟کشور ایتالیا در چه مقاطع تحصیلی دانشجو می پذیرد؟شرایط پذیرش دانشگاه های ایتالیا چگونه می باشد؟هزینه زندگی در ایتالیا چه مقدار است؟

نظام تحصیلی در کشور ایتالیا

در کشور ایتالیا هر کودک از سن سه سالگی می تواند به مهدکودک برود و این مهد کودک رفتن اجباری نمی باشد. و از سن شش سالگی  تحصیل در دبستان آغاز شده که تحصیلات اجباری می باشد  که طیف گسترده ای دروس را از جمله ریاضی ،جغرافیا،ایتالیایی، انگلیسی،موسیقی ، مطالعات اجتماعی، مطالعات کامپیوتر را دارا می باشند.

درس آموزش مذهبی نیز جزو دروس اختیاری می باشد.این دوره به مدت پنج سال به طول می انجامد و ظرفیت کلاس های کوچک در این دوره بین ۱۰ تا ۲۵ دانش آموز می باشد.و در سن یازده سالگی آموزش متوسط این دانش آموزان آغاز خواهد شد .

 

همانطور که گفتیم افراد در سن یازده سالگی وارد آموزش متوسطه می شوند و این دوره تا سن چهارده سالگی آنها ادامه دارد که این افراد باید در هفته حداقل سی ساعت کلاس داشته باشند  البته لازم به ذکر می باشد بعضی از مدارس در ساعات بعد از ظهر خود به آموزش موسیقی و ورزش و آموزش کامپیوتر می پردازند.

دانش اموزان در پایان دوره ی متوسطه آزمون کتبی ارائه میدهند که این آزمون شامل دروس ریاضیات علوم و یک زبان خارجی می باشد .

بهتر است بدانیم هزینه ی زندگی در کشور ایتالیا معمولا بین ۴۰ تا ۵۰ ملیون تومان در سال می باشد.

و هزینه ی تحصیل در طول سال برابر با ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو می باشد. اما افراد می توانند در صورت عدم توانایی در پرداختن هزینه ها به شهرداری مراجعه نموده و درخواست هزینه ی کمکی تحصیلی و زندگی نمیاند.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور ایتالیا

 

  • افراد برای گرفتن پذیرش تحصیلی نیاز به ارائه ی مدرک زبان می باشند برخی از دانشگاهها بدون اینکه افراد این مدارک را تحویل دهند در صورت قبولی به آن ها پذیرش می دهند.
  • برای ورود به هر مقطعی مدرک تحصیلی مقطع قبلی را خواستار می باشند.
  • داشتن رزومه یا  cv
  • افراد باید همچنین تمام ریز نمرات تحصیلی خود را به طور کامل ارائه دهند.
  • داشتن توصیه نامه از اساتید

اعطای بورس در کشور ایتالیا

همچنان که می دانیم شانس بورس در دانشگاههای کشور ایتالیا بسیار زیاد می باشد و می توان زمانی حدود ۲ الی ۳ ماه بورس تحصیلی کشور ایتالیا را اخذ نمود.

فقط تنها مشکلی که اکثر افراد متاهل نمی توانند به اخذ ویزای کشور ایتالیا اقدام نمایند ندادن ویزا به همراه افراد می باشد.

در مورد اخذ ویزا در رشته  های مختلف موسسه ی مهاجرتی رحمانی بسیار راحت برای شما عزیزان اقدام می نماید اما بهتر است آگاه و مطلع باشید که اخذ ویزای تحصیلی در رشته ی پزشکی در کشور ایتالیا کمی دشوار است و آن دشواری برای خود افراد می باشد زیرا در صورت گرفتن پذیرش دانشگاه این افراد اول باید مدتی را صرف خواندن رشته ای پایه مانند زیست شناسی نمایند بعد امتحان آن را داده و بعد به رشته ی پزشکی می توانند وارد شوند.

همچنین افراد باید مطلع باشند که بازار کار در کشور ایتالیا اصلا جالب نمی باشد و این کشور با رکود اقتصادی مواجه می باشد به همین دلیل کشور ایتالیا معمولا سکوی پرتابی برای افرادی که قصد ادامه ی تحصیل در کشور های اروپایی را دارند می باشد افراد می توانند پس ار تحصیل در دانشگاههای ایتالیا با اخذ بورس و به طور رایگان پس از اخذ مدرک به بهترین کشورهای اروپایی و یا امریکا مهاجرت نموده و به دنبال کار بگردند به همین دلیل کشور ایتالیا سکوی پرتاب بزرگی برای افراد و جوان های جهان سومی محسوب می شود.

همانگونه که عرض نمودیم کشور ایتالیا بورسیه ی تحصیلی به دانشجویان ارائه میدهد که در قسمت ذیل به توضیح مختصری از این بورسیه می پردازیم.

 

دانشگاههای این کشور دارای دو نوع بورس می باشند یا به عبارت بهتر دو نوع بورس را به دانشجویان خود ارائه می دهند که این بور س ها عبارتند از :

  • بورس استانی یا DSU
  • بورسی که از طرف استاد تعلق می گیرد

بورس استانی یا DSU: این بورس بورسی می باشد که از طرف دولت ایتالیا به افراد تعلق می گیرد و مبلغ ان در حدود ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ یورو می باشد که در تمامی مقاطع از جمله لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری به افراد تعلق می گیرد

blank

بورسی که از طرف استاد به دانشجویان تعلق می گیرد: این بورس که فقط مختص دانشجویان دکتری می باشد نوعی شغل برای آنها محسوب می شود و اگر افراد بتوانند ابن بورس را اخذ نمایند علاوه بر هزینه های معیشتی مقداری را نیز ذخیره می نمایند. مبلغ این بورس در حدود ۱۳۷۰۰  یورو می باشد

لازم به ذکر می باشد در کشور ایتالیا در همه ی رشته ها به جز رشته ی  پزشکی می توانید به طور مستقیم به مقطع تحصیلی بعدی  بروید.

دانشگاههای کشور ایتالیا

در این مقاله سعی می نماییم اطلاعاتی را در مورد دانشگاههای کشور ایتالیا نیز به شما عزیزان ارائه نماییم. از جمله ی بهترین دانشگاههای کشور ایتالیا می توان دانشگاه پلی تکنیک را نام برد که یک دانشگاه فنی بوده و جزو برترین  دانشگاهها در سراسر جهان می باشد و دانشگاه دیگر ان دانشگاه میلان و دیگری دانشگاه بولونیا که جزو قدیمی ترین دانشگاهها در جهان می باشد که دارای ۲۰۰ رشته ی تحصیلی می باشد که هر کدام از این رشته ها می توان گفت زیر شاخه ای از رشته های اصلی می باشند.

لازم به ذکر می باشد برای اخذ ویزای تحصیلی کشور ایتالیا افراد باید حداقل مدرک زبانی را دارا باشند که عبارتست از برای دوره ی لیسانس آیلتس ۵/۵   و برای دوره ی فوق لیسانس آیلتس ۶  و دوره ی دکتری آیلتس ۵/۶ نیاز می باشد. در قسمت ذیل به توضیح مختصری در رابطه با دانشگاه بولونیا می پردازیم :

شهریه دانشگاه بولونیای ایتالیا با توجه به مقطع تحصیلی و رشته ای که در آن تحصیل می کنید متفاوت می باشد ولی افراد باید توجه داشته باشند که میزان شهریه به طور میانگین شهریه ی مقطع کارشناسی به طور کلی حدود ۱۴۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو کارشناسی ارشد ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو می باشد. یکی از مزایای این دانشگاه این است که داشجویان  بین المللی میتوانند کمک هزینه ی تحصیلی یا تخفیف دریافت نمایند. برای مثال به چند مورد از رشته های موجود در این دانشکاه اشاره می نماییم :

دانشکده های این دانشگاه بولونیا عبارتند از :

دانشکده ی علوم، دانشکده ی مهندسی و معماری، دانشکده ی کشاورزی و دامپزشکی،دانشکده ی روانشناسی ، دانشکده ی پزشکی، دانشکده ی دارو سازی, بیو تکنولو‍زی و تربیت بدنی،دانشکده ی ادبیات و زبان های خارجی ،دانشکده ی هنر و علوم انسانی، دانشکده ی علوم سیاسی،دانشگاه بولونیای ایتالیا دارای دپارتمان های تحقیقاتی مختلف در زمینه های رشته های تحصیلی مختلف است که شامل دپارتمان های:،پزوهش های کشاورزی DIPSA،تحقیقات پزشکی و سلسله اعصاب،پزوهش های کشاورزی و غذاییDISTAL ،مهندسی راه و ساختمان مهندسی بوم شناسی و مهندسی مواد، دانشکده ی اقتصاد , آمار و مدیریت علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوترDISI ،تحقیقات در زمینه های زیست شناسی زمین شناسی و پزوهش های بوم شناختیBIGBA،شیمی CHIM،کشاورزی سنتی DBC،زبان شناسی کلاسیکFICLIT ،اقتصاد DSE

که البته بیشتر می باشند اما ما برای اینکه شما عزیزان تا حدودی اشنایی پیدا کنید تعدادی از این دانشکده ها را در این مقاله گنجاندیم.در نهایت می توان نتیجه گرفت که کشور ایتالیا با توجه به بورس تحصیلی که ارائه میدهد و دانشگاههای بسیار خوبی که دارد محل بسیار مناسبی برای اقدام بورس تحصیلی می باشد اما برای کار چون با کمی رکود مواجه می باشد بهتر است برای تحصیل اقدام نمایید و این کشور سکوی پرتاب شما محسوب شود. موسسه ی مهاجرتی رحمانی تمامی راههای مهاجرت را به شما عزیزان توضیح می دهد و شما می توانید از مشاوره ی تلفنی رایگان آن بهره ببرید.

هم اکنون شرایط برای اخذ اقامت و ویزای ایتالیا به چه صورت است؟

برای مهاجرت به ایتالیا راه های دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید با مشاورین و وکلای متخصص موسسه حقوقی و مهاجرتی REL تماس حاصل فرمائید.

اطلاعات تماس موسسه حقوقی و مهاجرتی REL

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟