سرمایه گذاری در فرانسه
سرمایه گذاری در فرانسه سال (۲۰۲۰)
فوریه 21, 2019
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ (۲۰۲۰)
فوریه 24, 2019
نمایش همه

تحصیل در لوکزامبورگ (۲۰۲۰)

تحصیل در لوکزامبورگ

موسسه حقوقی و مهاجرتیREL با داشتن بهترین متخصصان مهاجرت میتواند در کلیه امور مربوط به تحصیل در کشورهای مختلف از جمله تحصیل در لوکزامبورگ همراه و پیگیر کلیه امور مهاجرتی شما عزیزان باشد . کشور لوکزامبورگ به دلیل وجود زیرساخت ها و موقعیت های مناسب زندگی ، کار و تحصیل مکان خوبی برای مهاجرت است . وجود امکانات مناسب آموزشی و معتبر بودن مدرک دانشگاه های کشور لوکزامبورگ می تواند از جمله دلایل متقاضیان تحصیل در این کشور باشد . دانشجویان ایرانی زیادی در چند سال اخیر برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور تلاش اقدام نموده اند . در ادامه به بررسی شرایط تحصیل در لوکزامبورگ می پردازیم تا شما عزیزان بتوانید هرچه بهتر با نظام آموزشی این کشور آشنا شده و بهتر تصمیم گیری نمایید .

لوکزامبورگ با واقع شدن در شمال اروپا از کشورهای ثروتمند قاره محسوب میشود . آلمان ، فرانسه و بلژیک از جمله همسایه های این کشور هستند . لوکزامبورگ به دلیل جمعیت کم پانصد هزار نفری اش همواره شرایط اقتصادی و سیاسی با ثباتی داشته است . این کشور که بیشترین درآمد سالانه در میان کشورهای اروپایی را دارا می باشد با واحد پولی یورو ، مهمترین مرکز بانکداری خصوصی در حوزه یورو در اروپا می باشد . سه زبان آلمانی ، فرانسوی و لوکزامبورگی در میان مردم صحبت میشوند و اغلب ساکنین آن کاتولیک هستند . این کشور به عنوان یکی از امن ترین کشورهای دنیا شناخته می شود که مردم آن به راحتی به بقیه کشورها از جمله سه کشور همسایه سفر میکنند . پایتخت این کشور شهر لوکزامبورگ می باشد .

شرایط تحصیل در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ دارای یک دانشگاه مرکزی است که در پایتخت قرار دارد . این دانشگاه در اکثر رشته های تحصیلی و تمام مقاطع دانشجو می پذیرد . یکی از مهم ترین برنامه های این دانشگاه ایجاد یک قطب تحقیقاتی در اروپا می باشد تا بتواند از این طریق مانع مهاجرت بسیاری از دانشجویان اروپا به آمریکا و کانادا بشود . این کشور برای تحصیل و به خصوص پروژه های تحقیقاتی بودجه بسیاری را در چند سال اخیر اختصاص داده است . تحصیل در لوکزامبورگ به سه زبان آلمانی ، فرانسه و لوکزامبورگی امکان پذیر می باشد که فرد متقاضی میتواند در رشته دلخواه با زبان موردنظر به تحصیل مشغول شود . دانشگاه مرکزی دوره های مخصوص زبان را برای دانشجویان برگزار میکند و آنها میتوانند پس از اخذ مدرک و تسلط نسبی به زبان موردنظر برای ثبت نام در دانشگاه اقدام نمایند .

مدت زمان تحصیل در لوکزامبورگ برای مقاطع مختلف از جمله مقطع کارشناسی ۴ سال ، کارشناسی ارشد ۲ سال و دکترا ۲ تا ۳ سال می باشد . هزینه تحصیل نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمتر می باشد زیرا با سیاست هایی که این کشور در پیش گرفته است قصد جذب دانشجویان از تمام نقاط دنیا را دارد و تلاش دارد تا تمامی امکانات و شرایط مناسب تحصیلی را برای آنها فراهم نماید . امکان اخذ بورسیه های تحصیلی نیز در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد که میتواند هزینه تحصیل را برای دانشجویان به صفر برساند . دانشجویان باید یک ترم از تحصیلات خود را خارج از این کشور سپری نمایند . این دانشگاه آزمون ورودی برگزار نمیکند و متقاضیان میتوانند با تکمیل مدارک خود در دانشگاه ثبت نام و به تحصیل مشغول شوند .

هزینه زندگی و تحصیل در لوکزامبورگ

گرچه هزینه تحصیل در دانشگاه این کشور گران نمی باشد اما از لحاظ زندگی این کشور از هزینه های بالایی برخوردار است . یکی از شرایط اخذ پذیرش نیز اثبات توانایی مالی می باشد که نشان دهد شما میتوانید از هزینه های زندگی در این کشور بر می آیید . بیشترین هزینه زندگی مربوط به هزینه مسکن می باشد که در مقایسه با ایران گرانتر است . به طور متوسط میتوان گفت که به هزینه ای در حدود ۹۰۰ یورو در ماه برای یک زندگی دانشجویی خوب نیاز خواهید داشت . دانشجویان میتوانند در اوقات فراغت و ایام تعطیل به کار مشغول شده و دستمزد خوبی را نیز دریافت نمایید که به تامین هزینه ها کمک خوبی میکند . چنانچه هزینه زندگی برای شما بسیار مهم می باشد پیشنهاد میشود که دیگر کشورهای اروپایی را نیز بررسی نمایید .

اخذ اقامت لوکزامبورگ و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

برای اخذ اقامت این کشور باید به مدت هفت سال در لوکزامبورگ زندگی کرده و به زبان این کشور تسلط یابید تا بتواند به اقامت دائم برسید . هیچ کشور اروپایی در ابتدا به فرد اقامت نمی دهد اما میتوان پس از فارغ التحصیلی با کاریابی و اشتغال درخواست اقامت نمود . دانشجویانی که خارج از اروپا زندگی می کنند و قصد تحصیل در لوکزامبورگ را دارند باید ویزای تحصیلی شینگن را اخذ نمایند که میتوانند با آن به تمام کشورهای اروپایی سفر کنند .

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لوکزامبورگ در این دانشگاه امکان پذیر است که شرایط خاص خود را دارد . لازم به ذکر است که دانشگاه این کشور رنکینگ خوبی را در سطح جهان ندارد که به دلیل تازه تاسیس بودن آن است ولی دارای کادر آموزشی و امکانات تحصیلی عالی برای دانشجویان می باشد .

اخذ ویزای تحصیلی این کشور  در حدود ۹۰ روز طول می کشد و شما باید مدارک زیر را جهت اخذ آن فراهم آورید

  1. تکمیل فرم درخواست
  2. ارائه مدرک محل اقامت در این کشور
  3. گذرنامه با اعتبار حداقل شش ماه
  4. ارائه بیمه نامه در مدت اقامت این کشور
  5. ارائه مدرک مبتنی بر تمکن مالی در مدت زمان تحصیل
  6. ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات

هم اکنون شرایط برای اخذ اقامت و ویزای لوکزامبورگ به چه صورت است؟

برای مهاجرت به لوکزامبورگ راه های دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید با مشاورین و وکلای متخصص  موسسه حقوقی و مهاجرتی REL تماس حاصل فرمائید.

اطلاعات تماس موسسه حقوقی و مهاجرتی REL

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟