سرمایه گذاری در اسپانیا
سرمایه گذاری در رومانی سال (۲۰۲۰)
فوریه 10, 2019
اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق ازدواج
اخذ اقامت رومانی از طریق ازدواج سال (۲۰۲۰)
فوریه 10, 2019
نمایش همه

ثبت شرکت در رومانی (۲۰۲۰)

ثبت شرکت در رومانی

ثبت شرکت در رومانی

ثبت شرکت در رومانی از جمله اموریست که در این مقاله به تشریح قوانین آن پرداخته ایم. ثبت شرکت در رومانی میتواند به روش های مختلفی صورت گیرد که این راه ها اصولی حقوقی داشته و هرکدام تعاریفی دارند. ثبت شرکت در رومانی این روز ها از جمله گزینه هایی میباشد که متقاضیان گرامی بسیار میپرسند و بسیار سوالاتی دارند که آیا ثبت شرکت در رومانی امریست منطقی ؟ آیا با ثبت شرکت در رومانی میتوان به دستاوردهایی مانند اخذ اقامت اروپا رسید؟ آیا میتوان با ثبت شرکت در رومانی کارت اقامت برای خود و اعضای خانواده اخذ نمود؟ در میان راه های حقوقی که  در عصر حاضر موجود است تعدادی از متقاضیان درخواست دارند برای ثبت شرکت در رومانی اقدام نموده و از امکانات یک کشور اروپایی استفاده نمایند. باید به این دسته از دوستان عرض کنیم گرچه ثبت شرکت در رومانی بهترین گزینه نیست و با وجود راه هایی مانند ثبت شرکت در اسلوونی، ثبت شرکت در اتریش, ثبت شرکت در مجارستان, ثبت شرکت در آلمان و … دیگر ثبت شرکت در رومانی جایی به آن صورت در این میان نخواهد داشت, اما باز هم میتوان این مسیر را یک طریق حقوقی دانست و آن را برای سفر به اروپا استفاده کرد.

یک شرکت با مسئولیت محدود، نهادی تجاری متشکل از حداکثر ۵۰ شریک است. این نوع کسب و کار به اسناد مهم و زیر بنایی بستگی دارد. جهت ثبت یک شرکت SRL با محدودیت محدود در رومانی متقاضیان باید از ابتدا بدانند که سرمایه­ ی ثبت شده ­ی یک شرکت با مسئولیت محدود کمتر از ۲۰۰ RON نمی­تواند باشد. سرمایه­ ی ثبت شده ­ی یک شرکت با مسئولیت محدود معمولاً به صورت سهام­ های اجتماعی با حداقل ارزش ۱۰ RON برای هر سهام تقسیم می­ شود. افراد متقاضی ثبت شرکت با مسئولیت محدود در رومانی باید آگاه باشند که قوانین این کشور اجازه نمی­دهد سهام این شرکت­ها برای وام یا سایر اعمال بانکی بکار رود. به­ علاوه سهام­ ها آزادانه مبادله نمی­ شوند و همین ویژگی باعث می ­شود شرکت­ های با مسئولیت محدود کما بیش مانند شرکت­ های خصوصی سایر کشورها به نظر بیاید.

افراد علاقمند به ثبت شرکت SRL در رومانی باید بدانند که فقط یک فرد نیز می ­تواند این نوع شرکت را تأسیس کند. قوانین تصریح می ­کنند که تصمیمات اصلی و جدی شرکت با رأی هر سهامدار در جلسه مجمع عمومی سهامداران انجام می­ شوند. تصمیم ­گیری در مورد اصلاحات اساسنامه را باید تمام سهامداران بپذیرند وگرنه این مدارک هیچ ارزشی نخواهند داشت. در مورد تأسیس شرکت SRL در رومانی باید ذکر کنیم که باید دست کم یک مدیر در قرارداد اساسنامه تعیین شود و همین شخص مسئولیت مدیریت شرکت را برعهده خواهد داشت.

اسناد و مدارک لازم جهت راه­ اندازی و ثبت شرکت با مسئولیت محدود (SRL) در رومانی

امروزه بیشتر شرکت­های رومانی با صرف نظر از ملیت صاحبان آن­ها، شرکت­های با مسئولیت محدود SRL بشمار می­ آیند.

جهت راه­ اندازی یک شرکت SRL در رومانی مدارک و اطلاعات زیر لازم می­شود:

 • اطلاعات شخصی سهامداران: نام کامل، محل و تاریخ تولد، اقامت و ملیت
 • مدیر کل که مسئولیت مدیریت و اداره­ی شرکت را برعهده دارد، اشخاص حقوقی یا سایر افراد
 • نام شرکت و دفتر ثبت شده
 • نوع خدمات و کسب و کاری که شرکت ارائه خواهد داد، مشخص کردن زمینه ­ی اصلی فعالیت و فعالیت­ های تجاری ثانویه
 • اطلاعات مربوط به درصد سود و کسر درآمد هر سهامدار یا شریک
 • اطلاعات منتسب به سرمایه ­ی ثبت شده­ ی هر سهامدار، تعداد و ارزش اسمی سهام، تعداد سهام تعیین شده برای هر سهامدار.

راه ­اندازی یک شرکت سهامی در رومانی

مروری کلی بر نحوه ­ی تأسیس یک شرکت سهامی در رومانی

شرکت سهامی، یک شرکت با مسئولیت محدود است و حداقل ۲۵۰۰۰ یورو یا معادل آن ۹۰۰۰۰ RON سرمایه و دست­کم دو سهامدار دارد. سهام ­ها می­توانند با نام یا بی­ نام باشند و آزادانه قابل گرو گذاشتن و داد و ستد هستند.

یک شرکت سهامی ممکن است از طریق ثبت کامل و هم­زمان سرمایه ­ با نام تمام امضاکنندگان قانونی یا از طریق اشتراک عمومی راه ­اندازی و تأسیس شود.

جهت راه ­اندازی یک شرکت سهامی در رومانی اطلاعات و مدارک زیر لازم می­شود:

 • اطلاعات شخصی سهامداران: نام کامل، محل و تاریخ تولد، اقامت و ملیت
 • نام شرکت و دفتر ثبت شده
 • اطلاعات مربوط به تولیدات کسب و کار و مدیریت
 • اطلاعات شخصی از جمله محل اقامت، ملیت، مسئولیت­ ها، توانایی­ هایی خارق­ العاده یا امتیازات مدیران
 • انواع فعالیت­ های اجرا شده ­ی این کسب و کار
 • تعداد، ارزش اسمی و نوع سهام
 • سهام مشترک تعیین شده و سرمایه مشترک پرداخت شده. حداقل سهام سرمایه­ گذاری تغیین شده برای هر سهامدار در لحظه­ ی راه ­اندازی شرکت­ ها نمی­تواند کمتر از ۳۰% از مبلغ کل باشد. ۷۰ درصد سهام نیز در طول ۱۲ روز پس از ثبت شرکت باید پرداخت شود.

تأسیس یک شرکت سهامی در رومانی (SA)

جهت تأسیس یک شرکت سهامی که سهام­ های آن از طریق اشتراک عمومی تعیین می­ شوند سند بخصوصی به نام « prospect de emisiune» یا اطلاع­ نامه لازم است. این اطلاع ­نامه که تمام بنیان­ گذاران رسماً آن را امضا می­ کنند، باید پیش از انتشار به ثبت تجارت محلی ثبت شود.

کارشناس رسمی ثبت تجارت اجازه ­ی انتشار اطلاع­ نامه را خواهد داد. به­ علاوه جهت تأسیس یک شرکت سهامی از طریق اشتراک عمومی لازم است که کل سرمایه­ ی تعیین شده در سند ثبت شده و هر پذیرنده نیمی از هزینه ­های سهام­ های ثبت شده را پرداخت کرده باشد. این بودجه ­ها را باید یک بانک تجاری یا یکی از شرکت­ های تابعی آن­ ها تقبل کند.  اگر اشتراکات عمومی از سرمایه ­ی ثبت شده، آنچه در اطلاع ­نامه ذکر شده، بیشتر شود یا کمتر از مبلغ پیشنهادی باشد، هیئت مؤسسان باید به منظور توافق بر تغییرات لازم در مورد سرمایه­ ی ثبت شده باید جلسه بگذارند.  به منظور دقت در روند تأسیس یک شرکت SA، یک اعلان عمومی رسمی (در روزنامه رسمی) مبنی بر جلسه­ ی تنظیم در مدت حداکثر ۱۵ روز از تاریخ بسته شدن اشتراک لازم است.  هدف سهام داران از این جلسه یادداشت­ برداری از سهام به اشتراک گذاشته شده، توافق در مورد ارزش هر پرداخت، پشتیبانی از نقطه ­ی شروع تقسیم سود میان مؤسسان کسب و کار و سایر سهامداران است. در طول این جلسه، مدیران و دو یا چند منشی تعیین می­شوند.

تأسیس یک شرکت SA

تصمیمات جلسه ­ی عمومی سهامداران

در مورد شرکت سهامی در رومانی، قوانین تصریح می­ کنند که تصمیمات اصلی و جدی شرکت با رأی هر سهامدار (هر سهام= یک رأی) در جلسه مجمع عمومی سهام داران انجام می­ شود.  از سوی دیگر جلسات عمومی ممکن است به طور منظم دست کم یک بار در سال یا تحت شرایط استثنایی در مورد تصمیمات مربوط به تغییرات تفاهم ­نامه انجمن برگزار شود. حد نصاب ۷۵ درصد از سهام داران لازم است که در جلسه شرکت کنند و جهت توافق در مورد ایجاد تغییرات در تفاهم­ نامه انجمن رأی اکثریت حد نصاب لازم است. مگر اینکه تفاهم ­نامه انجمن چیز دیگری را تغیین کند، سهامداران با توجه به تعداد سهام خود رأی می­ دهند.

برخی از سهام­داران می­توانند سایر سهام داران را مشخص کنند تا به جای آن­ها از طریق یک قرارداد جایگزینی رأی بدهند، البته اگر اساسنامه این موضوع را منع نکند. قدرت اجرایی یک شرکت سهامی در اختیار هیئت مدیره است، گرچه احتمال دارد که این نوع شرکت فقط یک مدیر داشته باشد. به هر حال نیمی از مدیران باید از شهروندان رومانی باشند به جز در موردی که قوانین تأسیس و اساسنامه­ ی شرکت چیز دیگری را تصریح کند. اجباری در کار نیست که مدیران حتماً سهامدار نیز باشند. آن­ها در جلسه­ ی عمومی سهام داران انتخاب می شوند که مدیریت آن­ها را به مدت حداکثر ۴ سال تعیین می­کند. بار دیگر نیز ممکن است مدیران تعیین شوند.با توجه به روش­های طی شده هنگام تصمیم­ گیری در مورد راه ­اندازی شرکت SA قید می ­شود که مدیران پیش از شروع کار خود باید تضمین دهند که شرکت درآمدی به ارزش ده سهام یا دو برابر حقوق سالانه ­ی خود خواهد داشت. جلسه عمومی سهام داران سه حسابرس و سه حسابرس اصلی تعیین می­ کند (مگر اینکه در تفاهم­نامه بیشتر از سه تن ذکر شده باشد). دست­ کم یکی از آن­ها باید یک حسابدار فارغ­ التحصیل یا یک حسابدار خبره باشد. بیشتر حساب رسان و حساب رسان اصلی باید ملیت رومانیایی داشته باشند. در صورتی که ۲۰ درصد از سهام شرکت متعلق به دولت باشد، یکی از حسابداران را وزارت امور مالی باید معرفی کرده باشد. اگر علاقمند به تأسیس یک شرکت سهامی هستید، باید با اصطلاحات «شرکت محدود» یا «شرکت سهامی» نیز آشنایی داشته باشید.

دفتر کار مجازی در رومانی

با داشتن یک دفتر مجازی در بخارست در کشور رومانی، کسب و کار شما از وجود یک دفتر مشهور با کسری هزینه ­های یک دفتر سنتی بهره خواهد برد. ما خواسته­ های جوامع کسب و کار امروزی را درک می­کنیم. به همین دلیل فرصتی را به شما پیشنهاد می­کنیم تا وقتی کارکنان حرفه ­ای ما دفتر شما را اداره می­کنند فقط بر اداره ­ی کسب و کار خود متمرکز شوند.

مزایای دفتر مجازی در بخارست:

 • یک آدرس تجاری معتبر در مرکز شهر بخارست به منظور داشتن پایگاهی امن و بی­ خطر و معتبر برای ارتباط با مشتریان
 • دفتر ثبت شده برای تأسیس یک شرکت در رومانی
 • مجموعه پستی و ارسال پستی رومانی: نامه­ ها جمع ­آوری شده، بسته­ ها امضا گردیده و طبق میل خودتان از طریق پست، ایمیل یا فکس برای شما ارسال می ­شود.
 • نرخ پیک بین ­المللی: در DHL و FedEx از نرخ­ های تخفیفی استفاده کنید.
 • فکس ­های دریافتی و ارسالی: با استفاده از شماره فکس محلی ما، ما فکس ­ها را گرد آوری کرده و برای شما در هر کجا که باشید ارسال می­ کنیم.
 • یک شماره تلفن محلی در بخارست در رومانی: شماره تلفنی محلی به مخاطبین خود بدهید.
 • صندوق پست صوتی: تمام پیام­ های صوتی شما از طریق ایمیل به شما ارسال خواهد شد.
 • یک اتاق جلسه فوری به مدت یک ساعت یا یک ماه.

سایر خدمات پیشنهادی دفتر مجازی بخارست:

 • سرویس فکس اختصاصی با شماره خصوصی ویژه ­ی خودتان
 • هدایت (دایرک) تماس: پیشرفت تکنولوژی امکان تغییر مسیر تماس به شماره­ ی خودتان را فراهم می­کند
 • مجموعه ­ای از حساب­ه ای بانکی
 • استفاده ­ی بیشتر از اتاق جلسه

ثبت شعبه ­ی شرکت در رومانی

برخلاف وضعیت شرکت­های تابعه، شعبه فقط به نوعی توسعه ­ی شرکت مادر محسوب می ­شود و درنتیجه هیچ شخصیت حقوقی و هیچ گونه استقلالی در عملکرد خود ندارد. قانون شماره ۱۰۵/۱۹۹۲ در مورد تنظیم ارتباط حقوق بین ­المللی خصوصی قید می­کند که یک شعبه تحت قوانین ملی شرکت مادر خود اداره می ­شود.

در نتیجه چنانچه قصد دارید شعبه ­ای را در رومانی ثبت کنید، مشتری­ ها باید آگاه شوند که در سطح اقتصادی این نهاد تجاری وابسته به شرکت مادر است. این شعبه یک واحد ثانویه است که باید به صورت تجاری مجهز به شرکت اصلی شود تا بتواند فعالیتی را با توجه به اهداف شرکت مادر اجرا نماید.

هم اکنون شرایط برای اخذ اقامت و ویزای رومانی به چه صورت است؟

برای مهاجرت به رومانی راه های دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید با مشاورین و وکلای متخصص موسسه مهاجرتی رحمانی تماس حاصل فرمائید.

اطلاعات تماس موسسه مهاجرتی رحمانی

منبع

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاهده پروژه ها و تصاویر جهت خرید ملک در ترکیه و اروپا وارد صفحه و لینک زیر شوید.

خرید ملک در اروپا و ترکیه