مهاجرت به جمهوری چک و انواع روش های مهاجرت به جمهوری چک
مهاجرت به جمهوری چک و انواع روش های مهاجرت به جمهوری چک
فوریه 5, 2019
ویزای کار در ایتالیا
ویزای کار در ایتالیا سال( ۲۰۲۰ )
فوریه 9, 2019
نمایش همه

سرمایه گذاری در ایتالیا سال (۲۰۲۰)

سرمایه گذاری در فرانسه

سرمایه گذاری در ایتالیا در سال ۲۰۲۰

سرمایه گذاری در ایتالیا و شرایط ۲۰۲۰ آن -انواع ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا– ویزای طلایی کشور ایتالیا-اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ایتالیا را در این مقاله آورده ایم . سرمایه گذاری در ایتالیا در هنگام مهاجرت به ایتالیا ۲۰۲۰ و پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای سرمایه گذاری در ایتالیا و یا ثبت شرکت در ایتالیا و یا تمکن مالی در ایتالیا و یا خرید ملک در ایتالیا و در نهایت شرایط اخذ اقامت ایتالیا چگونه است ؟ شرایط سرمایه گذاری در ایتالیا و یا کار در ایتالیا و قوانین سرمایه گذاری در ایتالیا چگونه است ؟ اگر شما متقاضی سرمایه گذاری در ایتالیا هستید پیشنهاد می کنیم مطالب مندرج در این صفحه را مطالعه نمایید .

همانطور که می دانیم همه ساله افراد زیادی از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در ایتالیا در این کشور اقامت می گیرند اما باید به این امر توجه داشت که قبل از اقدام به اخذ ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا باید شرایط و ضوابط لازم برای سرمایه گذاری در ایتالیا را دانست و برای اقدام به اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشور ایتالیا باید هوشیارانه عمل کرد چه برای کشور ایتالیا چه کشورهای دیگر . زمانی که شما به قصد سرمایه گذاری در ایتالیا سرمایه ی هنگفت خود را به این کشور می برید باید با استعانت از افراد مورد اعتماد این کار  را انجام دهید و ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا را اخذ نمایید.

ویزای طلایی کشور ایتالیا (Golden Visa)

همانطور که می دانید کشور ایتالیا جزو مناطق اقتصادی قاره ی اروپا می باشد اما در سال های اخیر با کمی رکود اقتصادی مواجه شده است و از لحاظ اقتصادی کمی با مشکل نسبت به کشور همسایه ی خود اسپانیا مواجه شده است. در این قسمت به توضیح ویزای طلایی کشور ایتالیا (Golden Visa)می پردازیم:

قانون ویزای طلایی کشور ایتالیا در سال ۲۰۱۴ تصویب شده است و تصویب این قانون بیشتر به منظور جذب سرمایه گذاران خارجی و غیر اتحادیه ی اروپا برای سرمایه گذاری در کشور ایتالیا می باشد که باید توجه داشت که این ویزا در ازای ۵ سال ویزای شینگن می باشد.

در قسمت ذیل کمی اطلاعات اولیه برای آشنایی با ویزای طلایی کشور ایتالیا (Golden Visa)در اختیار شما قرار می دهیم:

  •  کشور ایتالیا همانند دیگر کشورها در سراسر دنیا برای افراد دانشجو ، کارآفرین و همچنین افراد کارگری که واجد شرایط باشند طرح ها ی گوناگونی در نظر گرفته است.
  •  باید در نظر داشته باشید که برای اخذ این ویزا مدتی طولانی را باید در کشور ایتالیا ساکن بوده باشید.
  •  این ویزا در ابتدا برای مدت ۱ سال به فرد اعطا خواهد شد و بعد از آن به مدت ۵ سال نیز تمدید می شود . همچنین بهتر است بدانید پروسه ی کاری اخذ ویزای طلایی کشور ایتالیا  در صورتی که مدارک شما کامل بوده و موفق به گرفتن وقت سفارت شده باشید  نهایتا به مدت ۷ تا ۱۰ روز کاری به طول می انجامد.
  •  همچنین برای دولت و مردم کشور ایتالیا مانند دیگر کشورهای جهان بسیار مهم می باشد که چه کسانی وارد این کشور شده و به زندگی در کنار آنها می پردازند بنابراین نداشتن سوء سابقه ی کیفری و نگذراندن دوره ی حبس از شرایط مهم و اساسی برای اخذ ویزای طلایی کشور ایتالیا می باشد.
  •  همچنین اگر فرد با یک شرکت خارجی به سرمایه گذاری در کشور ایتالیا بپردازد باید این موضوع را در نظر داشته باشند که بیشتر این سرمایه باید متعلق به خود فرد باشد.

ویزاهای سرمایه گذاری کشور ایتالیا

افراد می توانند از طریق سرمایه گذاری یا خرید ملک  در کشور ایتالیا در ابتدا اقامت موقت و پس از ان اقامت دائم این کشور را کسب نمایند.در این قسمت به توضیح انواع ویزای سرمایه گذاری در کشور ایتالیا می پردازیم:

انواع ویزای سرمایه گذاری در کشور ایتالیا

۱-ویزای سرمایه گذاری اقامت انتخابی (Elective residence visa )

۲-ویزای سرمایه گذاری خود اشتغالی (self-employment visa )

ویزای سرمایه گذاری اقامت انتخابی در کشور ایتالیا:

در این نوع ویزا افراد از کشورهای ثالث و غیر اتحادیه ی اروپا که دارای سرمایه ی کافی برای سرمایه گذاری می باشند می توانند از طریق این ویزا به سرمایه گذاری در کشور ایتالیا بپردازند. البته میزان سرمایه ای که دارند باید به نحوی باشد که افراد بدون نیاز به کار کردن بتوانند هزینه ی زندگی و مخارج خود را تامین کنند

مثال هایی که می توان برای منابع مالی مورد نیاز برای ویزای انتخابی سرمایه گذاری کشور ایتالیا مطرح نمود :

مجوز مالکیت کسب و کار،مالکیت املاک  و همچنین مستغلات فرد ،حقوق بازنشستگی فرد و …

ویزای اقامت انتخابی در کشور ایتالیا در ابتدا به مدت ۲ سال تمدید می شود و  بعد از دو سال به مدت ۳ سال تمدید می گردد و بعد از گذشت ۵ سال در صورتی که فرد کار مفید انجام داده و مالیات پرداخت کرده باشد می تواند اقامت دائم را درخواست و اخذ نماید.

همچنین ویزای سرمایه گذاری اقامت انتخابی کشور ایتالیا دارای ویزای همراه نیز می باشد یعنی افراد می توانند همسر و فرزندان خود را نیز به همراه خود به کشور ایتالیا ببرند.

لازم به ذکر است افرادی که این نوع ویزا یعنی ویزای سرمایه گذاری اقامت انتخابی کشور ایتالیا را انتخاب می نمایند باید توجه داشته باشند که در این ویزا افراد  کاملا در انتخاب نوع کسب و کار ازاد و مختار می باشند.

ویزای سرمایه گذاری خود اشتغالی در کشور ایتالیا

در ویزای سرمایه گذاری از طریق خود اشتغالی کشور ایتالیا مهمترین  موضوع این می باشد که افراد باید گواهی نامه ای از اتاق بازرگانی محلی تحویل دهند و همچنین بودجه ای که دولت برای فعالیت فرد می پردازد در دسترس باشد البته مقدار سرمایه در این ویزا به طور دقیق مشخص نشده است و میزان سرمایه برای ویزای سرمایه گذاری خود اشتغالی در کشور ایتالیا به تصمیمات نهایی اتاق بازرگانی محلی  (ICC)این کشور بستگی دارد. در این ویزا نیز افراد اجازه ی بردن همراه یعنی همسر و فرزندان خود را دارند.

اخذ اقامت در کشور ایتالیا از طریق خرید ملک

همانطور که می دانیم افراد در بسیاری از کشورها از طریق خرید ملک قصد اخذ اقامت کشور مربوطه را مینمایند . باید توجه داشته باشیم که در مورد خرید ملک مواردی وجود دارد که باید به آن توجه داشت از جمله ی این موارد میزان ارزش ملک است که آن کشور  برای ارائه ی اجازه ی اقامت تعیین می نماید که این میزان در کشور ایتالیا ۳۰۰۰۰۰۰ یورو می باشد که در مقایسه با اسپانیا و پرتغال کمی ارزان تر می باشد.

در نهایت می توان گفت کشور ایتالیا که دارای ۶۰۰۰۰۰۰ جمعیت می باشد و دارای مناظری زیبا و شگرف می باشد به دلیل وضعیت نامناسب اقتصادی و رکود موجود در آن بیشتر از سوی مردم برای امر تحصیل انتخاب می شود تا کار و سرمایه گذاری . موسسه ی مهاجرتی رحمانی نیز به شما هموطنان عزیز توصیه می نماید از شرایط عالی تحصیلی  کشور ایتالیا استفاده نمایید زیرا به دلیل کمبود کار در این کشور دولت ایتالیا اقدام به ارائه ی بورسیه ی تحصیلی به دانشجویانی که از سراسر جهان به کشور ایتالیا می آیند می نماید تا از طریق این بورسیه افراد به این کشور آمده و تولید سرمایه و کار بنمایند.

هم اکنون شرایط برای اخذ اقامت و ویزای ایتالیا به چه صورت است؟

برای مهاجرت به ایتالیا راه های دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید با مشاورین و وکلای متخصص موسسه حقوقی و مهاجرتیREL تماس حاصل فرمائید.

اطلاعات تماس موسسه حقوقی و مهاجرتی REL

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟