کار در پرتغال
کار در پرتغال (۲۰۲۰)
فوریه 25, 2019
ثبت شرکت در پرتغال
ثبت شرکت در پرتغال (۲۰۲۰)
فوریه 25, 2019
نمایش همه

سرمایه گذاری در پرتغال (۲۰۲۰)

سرمایه گذاری در پرتغال

اخذ تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

اخذ تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری و سرمایه گذاری در پرتغال به عنوان یکی از راه های مهاجرت به پرتغال و اخذ اقامت پرتغال بسیار مورد توجه متقاضیان مهاجرت به این کشور قرار می گیرد. برای اخذ تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری مقررات قانونی جدید وضع شده و امکان ارائه درخواست جهت اقامت با هدف پیگیری فعالیت های سرمایه گذاری در پرتغال را فراهم نموده است. اما این قانون صرفا جهت افرادی است که به صورت قانونی به پرتغال وارد شده اند. (کسانی که ویزای شینگن دارند و یا معاف از ویزا می باشند). در این مقاله سعی می شود که اخذ تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری بررسی شود.

با اخذ تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری ، شما می توانید با انتقال سرمایه خود شغل جدیدی ایجاد کنید و یا با خرید املاک و مستغلات به مزیت تابعیت پرتغال نیز دست یابید. در این مقاله سعی شده است اطلاعات کاملی درباره چگونگی اخذ تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در اختیار متقاضیان اخذ تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری قرار گیرد.

ARI مجوز اخذ تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

قوانین اعطای مجوز اقامت به اتباع سایر کشورها برای سرمایه گذاری (ARI/ویزای طلایی) از اوکتبر ۲۰۱۲ در حال اجرا می باشد. براساس این قانون اتباع سایر کشورها برای اخذ تابعیت در پرتغال مجاز به سرمایه گذاری در پرتغال هستند. دارندگان ویزای طلایی/ARI:

 • ویزای اقامتی برای ورود به پرتغال دارند.
 • حق کار و زندگی در پرتغال را دارند البته با این شرط که در سال اول حداقل ۷ روز و در سال های بعدی حداقل ۱۴ روز را در پرتغال بمانند.
 • برای مسافرت در منطقه شنگن نیاز به ویزا نخواهند داشت.
 • تحکیم خانواده یعنی می توان برای اعضای خانواده نیز اقامت پرتغالی دریافت نمود.
 • ارائه درخواست اقامت دائم
 • ارائه درخواست شهروندی کشور پرتغال، از طریق قبول تابعیت تمام شرایطی که در قانون ملیت آورده شده است.
 • حق استفاده از آموزش و پرورش و بهره مندی از مراقبت های بهداشتی کشور پرتغال.

همچنین مزایای مالیاتی اضافی برای صاحبان ویزای سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است به این صورت که دارندگان آن اگر کمتر از ۱۸۳ روز از سال مالیاتی پرتغال در کشور پرتغال زندگی کنند مجبور به پرداخت مالیات بر درآمد جهانی نخواهند بود.

 چه کسانی واجد شرایط اخذ تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در پرتغال هستند؟

تمامی شهروندان کشورهای ثالث که به عنوان یک شرکت بازرگانی فعالیت سرمایه گذاری انجام می دهند و یا اقدام به سرمایه گذاری با تاسیس شرکت در پرتغال و یا دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا می نمایند و در پرتغال مستقر می شوند، می توانند در حداقل زمان مطابق با الزامات و شرایط درج شده در قانون مربوط به اخذ تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در پرتغالبرای اقامت به یکی از روش های زیر درخواست دهند:

اتباع کشور پرتغال ، اتحادیه اروپا، کشورهای عضو EEAو سوئیس واجد شرایط اخذ ویزای طلایی/ARI نمی شوند.

روش های اخذ تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

 • انتقال سرمایه معادل حداقل ۱ میلیون یورو
 • ایجاد حداقل ۱۰ موقعیت کاری
 • خرید املاک و مستغلات با ارزشی معادل حداقل ۵۰۰ هزار یورو
 • خرید املاک و مستغلاتی که از قدمت سازه آن بیش از ۳۰ سال می گذرد و یا در مناطق بازسازی شهری و مرمت قرار دارد و ارزش آن معادل حداقل ۳۵۰ هزار یورو است.
 • انتقال سرمایه معادل حداقل ۳۵۰ هزار یورو برای سرمایه گذاری در فعالیتهای تحقیقاتی که توسط شرکتهای تحقیقاتی علمی دولتی یا خصوصی تحت نظارت سیستم علمی فناوری ملی انجام می شود.
 • انتقال سرمایه ای معادل حداقل ۲۵۰ هزار یورو با هدف سرمایه گذاری در تولید محصولات هنری و یا حمایت از فعالیت های هنری به منظور ترمیم یا بازسازی میراث ملی به واسطه:
 1. مقامات محلی
 2. نهادهای دولتی
 3. شرکتهای عمومی
 4. شرکت های خصوصی با منافع عمومی
 5. مقامات شبکه های محلی
 6. سازمان های محلی
 7. انجمن های عمومی و محلی
 8. تولید محصولات هنری و یا بازسازی و نگهداری میراث ملی.
 • انتقال سرمایه معادل حداقل ۳۵۰ هزار یورو برای خرید واحدهای صندوق های سرمایه گذاری یا صندوق های سرمایه گذاری متعلق به شرکتهای سرمایه گذاری، سرمایه ای که طبق قوانین کشور پرتغال تزریق شده است و حداقل طی زمان ۵ سال به بازدهی می رسد و حداقل ۶۰ درصد سرمایه گذاری در شرکتهای تجاری انجام شود که دفتر مرکزی آنها در قلمرو ملی قرار دارد.
 • انتقال سرمایه ای معادل حداقل ۳۵۰ هزار یورو به منظور تشکیل یک کسب و کار کوچک که دفتر مرکزی آن در حوزه قلمرو ملی قرار دارد وپنج فرصت شغلی دائمی ایجاد کند، یا برای تقویت سرمایه به اشتراک گذارده شده در یک کسب و کار که دفتر مرکزی آن در حوزه قلمرو ملی قرار دارد و حداقل ۵ فرصت شغلی دائمی برای حداقل دوره زمانی سه سال ایجاد می کند.

دستورالعمل اخذ تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در پرتغال و از طریق ویزای طلایی

هدف برنامه ویزای طلایی جذب سرمایه گذار خارجی و تقویت اقتصاد کشور پرتغال است.این نوع ویزا به عنوان مجوز اقامت سرمایه گذاری و ویزای اقامت پرتغال شناخته می شود.

در راستای اخذ تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در پرتغال ، کسانی که موفق به اخذ ویزای طلایی پرتغال از طریق سرمایه گذاری در پرتغال می شوند مجاز به اقامت یکساله و به صورت موقت می باشند که البته برای دوره های دو ساله قابل تمدید می باشد. بعد از گذشت پنج سال از زمان دریافت ویزای طلایی پرتغالی، صاحبان ویزا می توانند برای اقامت دائم کشور پرتغال درخواست دهند.همچنین پس از ۶ سال در صورتی که واجد همه الزامات قانو.نی مورد نیاز باشند می توانند نسبت به اخذ تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در پرتغال اقدام نمایند.

نحوه درخواست جهت اخذ تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در پرتغال و ویزای طلایی پرتغالی

برای اخذ تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در پرتغال و درخواست ویزای طلایی پرتغال می توانید از طریق وب سایت اداره مهاجرت و مرزی(SEF) کشور پرتغال اقدام نمایید و پیش ثبت نام اولیه داشته باشید.

درخواست اخذ تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در پرتغال برای اعضای خانواده

برنامه ویزای طلایی پرتغال به سرمایه گذارانی که قصد اخذ تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری را دارند، اجازه میدهد تا اعضای خانواده آنها نیز به صاحب ویزای طلایی ملحق شوند:

 • همسر
 • فرزندان اصلی کوچک خانواده
 • فرزندان کوچکی که به فرزندی قبول کرده اند.
 • فرزاندان بالغی که مشغول به تحصیل هستند
 • پدر و مادر دارنده ویزای طلایی و پدر و مادر همسر
 • برادر و خواهر کوچک تر صاحب ویزای طلایی پرتغالی که تحت قیومت وی قرار دارند.

اعضای خانواده صاحب ویزای طلایی پرتغالی نیز از تمامی حقوقی که کشور پرتغال برای سرمایه گذار پرتغالی قائل است، بهره مند می شوند و پس از ۵ سال می توانند اقامت دائم کشور پرتغال و پس از ۶ سال تابعیت این کشور را دریافت نمایند.

هم اکنون شرایط برای اخذ اقامت و ویزای پرتغال به چه صورت است؟

برای مهاجرت به پرتغال راه های دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید با مشاورین  و وکلای متخصص موسسه حقوقی و مهاجرتی REL تماس حاصل فرمائید.

اطلاعات تماس موسسه حقوقی و مهاجرتی REL

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟