کار در فنلاند
کار در فنلاند (۲۰۲۰)
آوریل 7, 2019
اخذ اقامت فنلاند از طریق ازدواج
اخذ اقامت فنلاند از طریق ازدواج
آوریل 7, 2019
نمایش همه

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فنلاند (۲۰۲۰)

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فنلاند

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فنلاند

یکی از روش های مهاجرت به خارج از کشور که در طول سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت است . سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فنلاند برای افراد مایل به سرمایه گذاری در کشور های خارجی و در جست و جوی بازارهای جدید برای سرمایه گذاری ، فرصت هایی فوق العاده ای را فراهم می کند که در هیچ کشور دیگری یافت نمی شوند . ثبات سیاسی ، موقعیت جغرافیایی ، ده ها سال کار اختصاصی برای پایداری و نیروی کار بسیار متخصص و تحصیل کرده ، دلایلی برای سرمایه گذاری و مهاجرت به فنلاند هستند که هر سرمایه گذار خارجی را وسوسه می کند.

فنلاند کشوری در منطقه اسکاندیناوی در شمال اروپا به پایتختی هلسینکی است . این کشور ۵٫۴ میلیون نفر جمعیت دارد که حدود ۷۸ درصد از مردم این کشور پیرو آیین لوتری از دین مسیحیت هستند و ۲۰ درصد نیز مذهبی ندارند . دو زبان فنلاندی و سوئدی در این کشور رسمیت دارند . از نظر مساحت ، فنلاند هشتمین کشور در اروپا و از نظر جمعیت کم ‌تراکم‌ ترین کشور در اتحادیه اروپا به ‌شمار می ‌آید . فنلاند هرساله یکی از کشورهایی است که در صدر جدول کیفیت بالای زندگی در جهان قرار می‌ گیرد . فنلاند از شمال با نروژ ، از شرق با روسیه ، از غرب با سوئد همسایه است . خلیج بوتنی در غرب ، خلیج فنلاند در جنوب و دریای بالتیک در جنوب غربی آن قرار دارد .

چگونگی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فنلاند

برای شروع پروسه سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فنلاند باید شرکتی در این کشور تاسیس کرد و خود مالک آن شرکت شد یا با فردی دیگر به صورت شراکتی اقدام به تاسیس شرکتی کرد . فرد باید به صورت فیزیکی در فنلاند کار کند . سهام دار بودن برای اخذ ویزا و مهاجرت به فنلاند کافی نیست . با دریافت مجوز اقامت به عنوان یک فرد کار آفرین ، فرد می تواند در طی مراحل اول شروع کسب و کار خود برای دیگری کار کند . حداقل میزان سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در فنلاند ۱ میلیون یورو است . فرد سرمایه گذار در فنلاند می تواند با اعضا خانواده خود شامل همسر و فرزندان زیر هجده سال به این کشور مهاجرت و به صورت موقت در این کشور اقامت داشته باشند . بعد از پنج سال اقامت موقت فرد می تواند تقاضای اقامت دائم و شهروندی کند.

انواع ثبت شرکت در فنلاند

• مالکیت : سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فنلاند از طریق مشارکت ساده ترین و محبوب ترین راه برای شروع کسب و کار است که به عنوان یک کارآفرین خصوصی با استفاده از نام یک شرکت کار کنید . تصمیم گیری و مسئولیت در شرکت متعلق به کارآفرین است و فرد ممکن است کارگران را در مشاغل دیگر استخدام کند . راه اندازی کسب و کار در این راه سریع و ساده است .

• مشارکت : مشارکت زمانی شکل می گیرد که دو یا چند نفر توافقنامه مشارکت را امضا می کنند . شرکا در تمام عملیات شرکت دارای وضعیت و حقوق مساوی هستند و مسئولیت تصمیمات شرکت و بدهی ها بر عهده شرکا است .

• مشارکت محدود : این نوع مشارکت یک مشارکت عادی است که علاوه بر یک یا چند شریک پاسخگو ، یک شریک به عنوان یک سرمایه گذار عمل می کند .

• شرکت محدود : تاسیس این نوع شرکت محدود نیازمند حداقل یک فرد یا شرکت و حداقل سرمایه ۲۵۰۰ یورو است . سرمایه به سهام تقسیم می شود . قدرت رأی ، سود و بدهی سهامدار بستگی به تعداد سهام او دارد .

• انجمن تعاونی : انجمن تعاونی یک شرکت متعلق به اعضای آن است . این انجمن می تواند یک یا چند عضو داشته باشد . هر عضو دارای یک رای در جلسات انجمن تعاونی است . مسئولیت اعضا برای تعهدات انجمن تعاونی ( به عنوان مثال، بدهی ) محدود به سرمایه گذاری آنها است .

مزایای سرمایه گذاری در فنلاند

• هیچ تمایزی بین سرمایه گذار خارجی و سرمایه گذار داخلی در روند سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فنلاند وجود ندارد .

• به سرمایه گذاران در این کشور به صورت وام های کم بهره بر اساس موقعیت جغرافیای سرمایه گذاری و اندازه شرکت اعطا می شود.

• این کشور از نظر سیاسی پایدار است .

• موقعیت جغرافیایی فنلاند بین اسکاندیناوی ، روسیه و اروپای شمالی سبب گسترش بازار می شود .

• این کشور دارای افراد تحصیل کرده و متخصص در زمینه های فناوری ، ساخت و ساز ، سلامت و صنعت ICT می باشد.

فرصت های سرمایه گذاری در فنلاند

• بخش های کلیدی اقتصاد ملی : مخابرات ، کامپیوتر و لوازم جانبی ، نرم افزار کامپیوتر ، فن آوری های زیست محیطی ، تجهیزات پزشکی ، بیوتکنولوژی ، ایمنی و امنیت ، خدمات مسافرتی و گردشگری .

• بخش های بالقوه عالی : بهترین فرصت های امتیازی در مناطق توسعه نیافته خدمات B2B (مانند پرسنل ، تعمیر ساختمان ، آموزش و فناوری اطلاعات) و خدمات (خدمات تمیز کردن ، طراحی داخلی ، پرستاری و غیره) قرار دارد . فنلاند به عنوان یک دروازه عالی برای بازارهای نرم افزاری نرم افزارهای کامپیوتری روسیه و کشورهای بالتیک عمل می کند . سطح بالایی از سرمایه گذاری عمومی و خصوصی در بیوتکنولوژی ، زیرساخت ها و دانش فنی ، فرصت هایی برای شرکت های خارجی ارائه می دهد .

• برنامه های خصوصی سازی : فنلاند در سال های اخیر به منظور تامین نیازهای اتحادیه اروپا در زمینه های برق ، گاز ، ارتباطات مخابراتی و راه آهن فعالیت خود را آغاز کرده است .

هم اکنون شرایط برای اخذ اقامت و ویزای فنلاند به چه صورت است؟

برای مهاجرت به فنلاند راه های دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید با مشاورین  و وکلای متخصص موسسه مهاجرتی رحمانی تماس حاصل فرمائید.

اطلاعات تماس موسسه مهاجرتی رحمانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاهده پروژه ها و تصاویر جهت خرید ملک در ترکیه و اروپا وارد صفحه و لینک زیر شوید.

خرید ملک در اروپا و ترکیه