مهاجرت به رومانی و انواع روش های آن
مهاجرت به رومانی و انواع روش های مهاجرت
ژانویه 17, 2019
مهاجرت و اخذ اقامت دانمارک
مهاجرت و اخذ اقامت دانمارک
ژانویه 23, 2019
نمایش همه

مهاجرت به هلند(۲۰۲۰)

مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند و شرایط اخذ اقامت کشور هلند

راه های مهاجرت به هلند ، شرایط اخذ اقامت هلند و چگونگی اخذ اقامت و تابعیت هلند در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. راه های مهاجرت به هلند۲۰۲۰ کدام است ؟ شرایط مهاجرت به هلند ۲۰۲۰ و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ آیا از قوانین و راه های مهاجرت به هلند اطلاع دارید ؟ آیا مهاجرت به هلند از طریق تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی هلند و یا شرایط اخذ اقامت هلند امکان پذیر است ؟ آیا با راه های مهاجرت به هلند از طریق  ویزای کار هلند ممکن است ؟ راه های مهاجرت به هلند از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری در هلند و قوانین مهاجرت توریستی به هلند چگونه است ؟ راه ها و قوانین اخذ اقامت دائم هلند کدام است ؟

موسسه  حقوقی و مهاجرتی REL با مشاورین متخصص و کارشناسان مسلط به امور بین الملل آمادگی دارد تا در خصوص راههای مهاجرت به هلند از جمله تحصیل در هلند و یا کار در هلند و یا ازدواج در هلند و یا سرمایه گذاری در هلند و یا ثبت شرکت در هلند و در نهایت شرایط اخذ اقامت هلند به شما یاری رساند.

به منظور ورود و اقامت در کشور هلند، شخص باید برای اجازه اقامت اقدام نموده وشرایط لازم را داشته باشد. به عنوان مثال، اگر شخص قصد الحاق به همسر و دیدار وی را که در کشور هلند هستند دارد، باید همسر وی در هلند به صورت قانونی اقامت داشته و درآمد ماهانه کافی داشته باشد. مسئول رسیدگی به این درخواست ها، اداره مهاجرت و خدمات کسب تابعیت IND میباشد.

 

مهاجرت به هلند و شرایط صدور ویزای هلند

برای ورود به کشور هلند ، متقاضیانی که از ایران هستند ، باید برای ویزا اقدام نمایند. به صورت کلی، دو نوع ویزا وجود دارد:

 • ویزای بلند مدت یا MVV
 • ویزای کوتاه مدت یا کمتر از سه ماه
 • ویزای بلند مدت یا MVV کشور هلند
 • برای اقامت های بیش از ۹۰ روز در این کشور، شخص باید اجازه اقامت موقت یا MVV اقدام نماید. این اجازه اقامت به شخص اجازه میدهد تا به کشور هلند سفر کرده و کارت اقامت خود را دریافت نماید. شخص باید پاسپورت خود را به سفارت داده و بعد از چند روز ، استیکر ویزا در پاسپورت خورده و شخص ان را دریافت میدارد. سپس برای گرفتن کارت اقامت باید به هلند سفر نماید.

مدت زمانی که طول میکشد تا MVV  صادر شود حدود ۱ هفته می باشد.

برای اخذ ویزا هم نیاز به وقت قبلی نبوده و حتی شخص می تواند به یک شخص دیگر وکالت داده تا ویزای وی را دریافت نماید.

برای سفر به کشور هلند برای مدت کمتر از ۹۰ روز، شخص باید برای ویزای شنگن یا کوتاه مدت اقدام نماید. برای این منظور وی می تواند با مراجعه به اداره VFS Global مدارک مورد نظر را ارائه و درخواست خود را تقدیم دارد. معمولا این ویزا به مدت ۱۸۰ روز بوده که شخص میتواند به مدت ۹۰ روز در این کشور و محدوده شنگن سفر نماید.

مدارک مورد نظر معمولاً شامل عکس، پاسپورت معتبر، ارائه رزرو محل اقامت مثل هتل ، مدارک مالی و تمکن مثل حساب بانکی، گردش مالی، املاک در ایران، نامه های کاری و غیره میباشد. ارائه دعوت نامه از سوی یک شخص مقیم هلند، بسیار در انجام پروسه تاثیر گذار خواهد بود. البته بسیاری از اشخاص هم با گذاشتن وثیقه در آژانس های مسافرتی نیز اقدام به اخذ ویزای شنگن از این کشور می نمایند.

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

اخیرا قانونی به نام de vreede advocaten تصویب شده که برای ازدواج شهروندان هلندی با افراد خارجی لازم الاجراست. شرایط سختی برای ازدواج با خارجیان در هلند وجود دارد.

فرآیند درخواست ویزای ازدواج با فرد هلندی و اخذ اقامت هلند از این طریق ازدواج:

 • گواهی تمکن مالی همسر هلندی(حدودا ۱۶۲۲ یورو در ماه بعلاوه ۸ درصد حق السفر)
 • درخواست ویزای MVV  برای شهروندان کشورهای مورد پذیرش
 • گذراندن دوره های زبان آلمانی توسط همسر غیر هلندی
 • پرداخت حداقل ۲۴۰ یورو بسته به ملیت و شرایط متقاضی بعنوان هزینه صدور ویزا
 • عموما ۳ تا ۶ ماه فرآیند پاسخ دهی به طول خواهد انجامید
 • مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به هلند از طریق کار

اگر شخص برای کار در هلند میخواهد بیاید، باید شرایط خاصی را دارا باشد. مدت اقامت در این نوع مهاجرت، تعیین کننده این خواهد بود که ایا شخص نیاز به اجازه اقامت دارد یا خیر.

 • اقامت کمتر از ۹۰ روز
 • اگر کار شما کمتر از ۹۰ روز باشد، شما معمولا برای یک ویزای اقامت کوتاه در سفارت هلند در کشور خود اقدام می نمایید. بعلاوه کارفرمای شما باید برای TWV اقدام نماید.
 • اقامت بیش از ۹۰ روز
 • اگر شخص برای کار بیش از ۹۰ روز به هلند می اید، نیاز به اجازه اقامت دارد. در این حالت گزینه های مختلف کاری میباشد که در ادامه می اید.

انتقال بین شرکتی: که شما برای یک کمپانی خارج از اروپا کار میکنید و شما به یک شعبه هلندی منتقل میشوید. بدین منظور شما نباید خودتان اقدام به اجازه اقامت نمایید. کارفرمای شما باید از طریق IND اقدام نماید.

اسکیل ورکر: شما در یک سمت های لول کار خواهید کرد یا به عنوان استاد مهمان، دکتر کاراموز، یا محقق علمی که درامد هم دارد و دستمزد میگیرد. کارفرمای شما باید به عنوان یک اسپانسر توسط IND شناخته شده باشد. برای این نوع اجازه اقامت، شما نمی توانید خودتان اقدام نموده و کارفرمای شما باید از طریق IND اقدام نماید.

کارت آبی اروپایی: که برای کارگران یا کارمندانی که اسکیل ورکر در اروپا بوده و درامد سالانه مشخص با پیشینه تحصیلی مشخصی داشته باشند. در این حالت اجازه اقامت، شخص ازادی عمل بیشتری در کار کردن در کشورهای مختلف اروپا میباشد. کارفرمای شما برایبلوکارت اقدام می نماید.

 blank

مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاران خارجی متقاضی ویزای موقت اقامتی هلند  می‌بایست  سرمایه ای در حدود یک میلیون و ۲۵۰ هزار یورو در اقتصاد هلند سرمایه گذاری کنند.

در مرحله نخست به سرمایه گذاران  ویزای اقامتی سه ساله با تایید یک ساله داده می شود. طول مدت اقامت اداره مهاجرت هلند(IND) تراکنشات مالی سرمایه گذاران را برای اطمینان از عدم پولشویی و سواستفاده مالی چک خواهند کرد. سرمایه گذاری مورد نظر می بایست در یکی از سه بخش زیر صورت بپذیرد:

 • ۱- کارآفرینی
 • ۲- ثبت اختراع و نوآوری
 • ۳- غیرمالی(علمی و پژوهشی)

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

تحصیل، بهترین راه مهاجرت به کشور هلند بوده وبعد از ان دانشجو میتواند با توجه به اشنا شدن با شرایط کشورواقتصاد، جهت کار یا ثبت شرکت یا هر روش دیگر اقدام نماید.

جهت تحصیل در یکی از دانشگاه های هلند، شخص باید برای اجازه اقامت اقدام نماید. به این منظور شخص باید شرایط کلی را داشته باشد و علاوه بر آن، یک سری شرایط نیز بسته به ملیت شخص، فرق میکند. معمولا هزینه تحصیل حدود ۷۰۰۰ یورو در سال است که بسیار مقرون به صرفه بوده ونسبت به خیلی از کشور ها نظیر امریکا، کانادا، استرالیا یا انگلیس بسیار کمتر میباشد. با داشتن یک ایلتس ۵ نیز می توان پذیرش گرفت و شانس ویزا در نوع ویزای تحصیلی بسیار محتمل است.

شرایط کلی تحصیل در هلند

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • امضای فرم antecedents certificate که در فرم اپلیکیشن یافت میشود که به منظور نشان دادن پیشینه کیفری شخص و همینطور اظهار عدم ماندن در هلند به صورت غیر قانونی یا تعهد به عدم ارائه اطلاعات نادرست میباشد. البته این فرم فقط برای متقاضیان بالای سن ۱۲ میباشد.
 • تست سلامت یا TB test که شخص بعد از ورود به هلند باید انجام دهد.
 • پذیرش از یک مرکز علمی یا دانشگاه معتبر در دوره تحصیلی تمام وقت
 • داشتن منابع مالی کافی برای تحصیل در دانشگاه های هلند
 • اخذ حداقل ۵۰ درصد از واحدهای درسی برای هر سال تحصیلی که به عنوان مانیتورینگ روند تحصیلی نامیده میشود
 • لازم به ذکر است که امکان اماده شدن برای دوه تحصیلی به مدت ۱۲ ماه وجود دارد. مثلا قبل از شروع تحصیل در مقطع فوق لیسانس در هلند شخص میتواند ۱۲ ماه برای این دوره اماده شود.
 • داشتن مدرک ایلتس ۶ اکادمیک برای دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی به صورت مستقیم
 • داشتن مدرک ایلتس ۵٫۵ برای گذراندن دوره ۶ ماهه قبل از تحصیل
 • داشتن مدرک ایلتس ۵ برای گذراندن دوره ۱۲ ماهه قبل از تحصیل
 • هزینه این نوع ویزا در حدود ۳۱۷ یورو میباشد.

هم اکنون شرایط برای اخذ اقامت و ویزای هلند به چه صورت است؟

برای مهاجرت به هلند راه های دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید با مشاورین موسسه حقوقی و مهاجرتی REL تماس حاصل فرمائید.

اطلاعات تماس موسسه حقوقی و مهاجرتی REL

منبع

4 دیدگاه ها

 1. blank Alireza گفت:

  باسلام میخاستم به هلند برم برای همیشه فقط میترسم برم قبولم نکنن.لطفا راهنماییم کتید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟