تحصیل در لیتوانی
تحصیل در لیتوانی (۲۰۲۰)
آوریل 8, 2019
تحصیل در اسلواکی
تحصیل در اسلواکی (۲۰۲۰)
آوریل 8, 2019
نمایش همه

کار در اسلواکی (۲۰۲۰)

کار در اسلواکی

یک فرد خارجی باید ابتدا برای اجازه کار در اسلواکی درخواست و سپس برای اجازه اقامت اقدام کند،کارفرمای فرد خارجی باید ۷ روز قبل از شروع کار آن فرد ، کارمند خود را به اداره کار معرفی کند.

شرایط کار در اسلواکی

افراد دارای شهروندی اتحادیه اروپا اجازه کار در اسلواکی ندارند چون ورود شان به این کشور آزاد هست اما، همه شهروندانی که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا آمده اند باید برای اقامت موقت درخواست دهند. به این افراد به مدت ۶ ماه ویزای کار داده می شود و این ویزا حداکثر تا ۲ سال تمدید میشود.

مجوز اقامت موقت اسلواکی

برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا جهت مجوز اقامت موقت،این امکان را به شما می دهد که در اسلواکی بیش از ۹۰ روز برای کسب و کار یا تحصیل بمانید.اما این ۹۰ روز را می توانید تمدید کنید و مجوز اقامت را به یک سال تغییر دهید . یک فرد خارجی باید ابتدا برای اجازه کار درخواست بدهد و سپس برای اجازه اقامت اقدام کند .کارفرمای فرد خارجی باید ۷ روز قبل از شروع کار آن فرد ، کارمند خود را به اداره کار، و امور اجتماعی معرفی کند.

مجوز کار برای اسلواکی

بازار کار اسلواکی نسبتا کوچک است و نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا بسیار بالا است. اما اسلواکی نرخ بیکاری کمی دارد و بسیاری از فرصت های شغلی مانند ثبت شرکت اسلواکی برای خارجی ها را ارائه می دهد،اجازه کار قابل انتقال نیست، یعنی این اجازه فقط برای یک کار با یک کارفرمای خاص و یک نوع کار و محل کار اعطا می شود . اگر می خواهید محل کار و نوع کار وکارفرمایان را تغییر دهید، باید یک مجوز جدید بگیرید.

هم اکنون شرایط برای اخذ اقامت و ویزای اسلواکی به چه صورت است؟

برای مهاجرت به اسلواکی راه های دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید با مشاورین  وکلای متخصص

موسسه حقوقی و مهاجرتی REL تماس حاصل فرمائید.

اطلاعات تماس موسسه حقوقی و مهاجرتی REL

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *