تحصیل در لوکزامبورگ
تحصیل در لوکزامبورگ (۲۰۲۰)
فوریه 24, 2019
ثبت شرکت در لوکزامبورگ
ثبت شرکت در لوکزامبورگ (۲۰۲۰)
فوریه 24, 2019
نمایش همه

کار در لوکزامبورگ (۲۰۲۰)

کار در لوکزامبورگ
با مطالعه این مقاله می توانید با شرایط کار در لوکزامبورگ ویزای کار لوکزامبورگ آشنا شوید و جهت هرگونه سوال و یا راهنمایی در این خصوص و همچنین دستمزد و حقوق در این کشور با مشاوران ما در موسسه تماس برقرار نمایید. در این کشور دانستن مهارت زبان می تواند به شما در زمینه پیدا کردن کار کمک چشمگیری کند.

شرایط و وضعیت کار در لوکزامبورگ

برخلاف مساحت بسیار کم، لوکزامبورگ یکی از ایده آل ترین مقصد ها برای پیدا کردن کار در خارج از کشور است، بازار کار خوبی دارد و شغل های زیادی را پوشش میدهد. نرخ بیکاری آن جزو کمترین ها در کل اتحادیه اروپاست. به عنوان یک کشور چند فرهنگ و چندزبانه، لوکزامبورگ برای کار از مزایای خاصی برخوردار است. بازار کار لوکزامبرگ از مردمی با ملیت های متفاوت تشکیل شده است و در حال حاضر ۱۷۰۰۰۰ شخص از تابعیت های مختلف در این کشور مشغول به کارند.

در بازار کار لوکزامبورگ تجربه کاری و توانایی های شما هم نقش موثری دارند. بازار کار کشور لوکزامبورگ به دنبال نیرو های مجرب و با مهارت است نه این که برای هر کاری هر شخصی را بدون هیچ شرایطی جذب کنند! به عبارت دیگر هرچند که کارفرمایان راحت اجازه کار کردن را به افراد می دهند، اما کشور محل زندگیتان، تحصیلات، توانمندی ها و مهارت ها و تسلط شما بر زبان نقش بسیار به سزایی در کار کردن شما خواهد داشت. و هر چه در این زمینه ها بهتر باشید از شانس بیشتری در بازار کار برخوردارید. در کل می توان گفت که پیدا کردن کار در این کشور از سایر کشور های اروپایی راحت تر است.

داشتن مهارت در زبان معیار بسیار مهمی است و این امکان وجود دارد که به دانستن بیشتر از یک زبان محلی لوکزامبورگ (فرانسه، آلمانی، لوکزامبورگی) احتیاج پیدا کنید. مهاجرت به لوکزامبورگ به منظور شروع کار و تجارت مخصوص به خودتان هم شدنی است. اگر نمیخواهید برای شخصی کار کنید و مایل هستید کار خودتان را راه اندازی کنید دولت لوکزامبرگ تحت شرایطی و با ارائه مدارکی به خصوص اجازه ی این کار را به شما میدهد.

شرایط اخذ ویزای کاری لوکزامبورگ

شهروندان کشورهای عضو شهروندی اتحادیه اروپا برای کار در لوکزامبرگ به مجوز کار نیازی ندارند اما اگر از کشوری غیر از این کشورها هستید، احتیاج به اخذ مجوز کار دارید و در کل کار کردن در لوکزامبرگ برای شما سخت تر است و باید مراحل اداری بیشتر و طولانی تری را برای گرفتن ویزا صرف کنید. مسئول رسیدگی به درخواست هایی ازین قبیل اداره کار می باشد. کار هایی که باید انجام بدهید، از داشتن پاسپورت معتبر اطمینان حاصل کنید.

از اداره مهاجرت و یا کنسولگری لوکزامبورگ درخواست اقامت موقت بدهید. (مگر اینکه از قبل ساکن لوکزامبورگ باشید.) حداکثر ۴ ماه زمان می برد که اداره ی امور خارجه به درخواست شما پاسخ دهد. اگر پس از گذشت این مدت پاسخی دریافت نکردید فرض را بر رد درخواستتان بگیرید. اما اگر با این درخواست موافقت شد، مجوز اقامت برای شما ارسال میشود.. این مجوز ۹۰ روز اعتبار دارد. در طول مدت زمان این ۹۰ روز فرصت دارید که اگر کشور محل زندگیتان با لوکزامبورگ لغو روادید نیست از سفارت لوکزامبورگ یا کنسولگری کشورهای عضو اتحادیه شینگن درهواست ویزا نوع D بدهید. این ویزا ۳ ماه اعتبار دارد.

بعد از ورود به لوکزامبورگ، ۳ روز فرصت دارید که با در دست داشتن سند سفر و مجوز اقامت موقتتان، رسیدن خود به مقصد را به اطلاع مقامات مربوط لوکزامبورگ برسانید. برای انجام دادن بررسی های پزشکی لازم مراجعه کنید، سپس درخواست مجوز کار دهید. کارفرمایی که اعلام نیاز به نیروی کار کرده و طی مدت ۳ هفته از جانب اداره ی کار شخصی با مشخصات و مهارت های مورد نیاز به او معرفی نشده می تواند به انتخاب خودش با هر شخصی من جمله کارکنان غیر بومی و خارجی قرار داد کاری ببندد. در این صورت کارفرما باید به مدیر اداره ی کار درخواستی بنویسد و مجوز استخدام کارمند خارجی بگیرد. بعد از نوشتن قرارداد، کارفرما می بایست آن را به کارمند تحویل دهد تا بتواند درخواست ویزای کاری دهد.

مدارک مورد نیاز ویزای کار لوکزامبورگ

کل روند درخواست ویزای کاری لوکزامبرگ احتمالا بین ۴ تا ۱۲ روز زمان می برد. بنابراین پیشنهاد می شود زمانی اقدام به درخواست ویزا کنید که وقت کافی برای طی شدن این روند داشته باشید. همراه با درخواست ویزا باید مدارک زیر را نیز ارسال نمایید:

 • کپی پاسپورت معتبر
 • کپی سوابق تحصیلی معتبر
 • نامه از شرکتی که قصد استخدام شما در لوکزامبورگ را دارد.
 • رزومه شامل سوابق کاری مرتبط
 • قرارداد کاریتان با شرکت مد نظر
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • اگر اعتبار پاسپورتتان کمتر از ۶ ماه میباشد توصیه می شود که قبل از ورود به لوکزامبورگ آن را تمدید نمایید.

زمانی که اداره کار مدارک ارسالی شما را تایید کرد، قدم بعضی درخواست ویزا می باشد که این درخواست باید در سفارت لوکزامبرگ یا بلژیک انجام شود. (انتخاب بین این دو سفارت بستگی به منطقه ای دارد که قصد وارد شدن به آن را دارید). در صورت موافقت سفارت، به شما ویزا تعلق می گیرد. داشتن مجوز کار برای کشور لوکزامبرگ اهمیت بالایی دارد چرا که ثابت می کند که برای خدمت به شرکت به خصوص و کار وارد این کشور می شوید. با توجه به زمانی که برای انجام کارتان به آن احتیاج دارید میتوانید در صورت لزوم درخواست تمدید ویزا بدهید. این که مدارک لازم را به درستی ارسال نمایید و فرم درخواست را با دقت پر نمایید بسیار مهم است. زیرا هم باعث سریع تر انجام شدن روند کاریتان می شود هم در صورت مغایرت داشتن اطلاعات درخواست ویزای شما رد می شود.

دستمزد و‌ حقوق کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپاست. این کشور موقعیت های شغلی مناسبی به مهاجرین ارائه می دهد و زندگی در این کشور برای مهاجرین آینده ای روشن دارد. حداقل میزان درآمد در لوکزامبورگ حدود ۱۹۹۸٫۵۹ یورو در ماه گزارش شده است که در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بیشترین مقداراست. کارفرمایان وکارمندانشان می توانند با هم سر هر مبلغی بالاتر از این حد، به توافق برسند. اگر کارکنان مهارت های خوبی داشته باشند این مقدار میتواند تا ۲۰ درصد افزایش یابد. (یعنی به ۲۳۹۸٫۳ یورو برسد).

مالیات درآمد؛ بر حسب درآمد سالانه افراد محاسبه می گردد و ممکن است به ۴۰ درصد هم برسد. هر ساله مطابق با نرخ تورم در لوکزامبورگ، که در حال حاضر ۲ درصد می باشد، حقوق کارکنان تغییر می یابد و با شرایط جدید اقتصادی سازگار می شود. ساعت کاری در لوکزامبورگ ۴۰ ساعت در هفته است که به میزان بسیار ناچیزی از کشورهای همسایه اش بیشتر است. در کشور های آلمان، فرانسه و بلزیک میانگین ساعات کاری ۳۵ ساعت است. طبق دفتر آمار ملی لوکزامبورگ میانگین درآمد در لوکزامبورگ ۴۳۰۸ یورو در ماه است.

از سال ۱۹۹۵ تا کنون این مبلغ ۵۴٫۴ درصد افزایش داشته است. بیشترین درآمد ها در زمینه های بیمه، خدمات مالی، تدریس، گاز و برق است. علی رقم هزینه های بالای زندگی مردم از قدرت خرید برخوردارند و بیشتر از هزینه های ماهیانه زندگی خود در ماه درآمد دارند. نرخ بیکاری در لوکزامبرگ پایین و ثابت است و حدود ۶ درصد تخمین زده شده است. بنابراین کشور لوکزامبورگ برای افراد تبعه کشورهای دیگر که از مهارتهای بالایی برخوردارند موقعیت خوبی ارائه می کند. لازم به ذکر است که اگر به یکی از زبان های رایج کشور یعنی آلمانی، فرانسوی و لوکزامبورگی مسلط باشید شانس بیشتری برای پیدا کردن کار دارید.

پیدا کردن کار و موسسات کاریابی در لوکزامبورگ

آیا در لوکزامبورگ به دنبال کار یا کارآموزی میگردید؟ گاهی کار پیدا کردن در لوکزامبورگ میتواند زمان گیر و چالش بر انگیز باشد. اما راه هایی وجود دارند که از طریق آنها بتوانید راحت تر شغل پیدا کنید. آژانس هایی که مسئول کاریابی هستند: اگر به دنبال شغل در لوکزامبورگ هستید و نمیدانید چطور آن را پیدا کنید و یا احتیاج به مشورت فردی باتجربه در شغلی خاص هستید میتوانید از این آژانس های کاریابی استفاده کنید. لیست آژانس های کاریابی در وب سایت وزارت کار لوکزامبورگ موجود است.

می توانید یکی از آژانس های کاریابی شهرتان را پیدا کرده و با آنها تماس بگیرید هر شخصی که شرایط کار کردن را داشته باشد می تواند به فعالیت در رشته مد نظرش بپردازد. آزانس کاریابی به شما یک “راهنمای درخواست کار” ارائه می دهد که همه ی اطلاعات لازم و ضروری و همچنین یک پرسشنامه را در خود دارد و به شما پیشنهاد میدهند تا با یک مشاور قرار ملاقاتی ترتیب دهید.

یکی دیگر از راه های پیدا کردن کار در لوکزامبورگ از راه وب سایت های تخصصی کاریابی است. خیلی از وب سایت ها لیستی از موقعیت های شغلی موجود ارائه می دهند. شما میتوانید پرتال هایی را که مربوط به فیلد و رشته تخصصی شما می شود را پیدا کرده و آنها را دنبال کنید. بعضی از این وب سایت ها به صورت هفتگی ایمیل هایی را برای شما ارسال میکنند و از آخرین پیشنهادات کاری ای که با مشخصات شما هم خوانی دارد مطلع می سازد. در پایین لیستی از برخی از وبسایت ها و آژانس های کاریابی مشاهده می کنید. آژانس های کاریابی:

 • Accuris, active solutions
 • Austin bright
 • axis
 • baudouin recrutement, luxin, sofitex
 • blake and partners Luxemburg, crh-lux
 • dexter international GmbH
 • groupe GT fiduciaries
 • staff interim
 • the recruiter
 • Xpertize, Michael Page
 • Manpower Luxembourg

وب سایت های کاریابی:

 • www.efinancialcareers.lu
 • www.ictjob.lu
 • www.jobfinder.lu
 • www.jobs.lu
 • www.monster.com
 • www.moovijob.lu

هم اکنون شرایط برای اخذ اقامت و ویزای لوکزامبورگ به چه صورت است؟

برای مهاجرت به لوکزامبورگ راه های دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید با مشاورین  و وکلای متخصص موسسه حقوقی و مهاجرتی REL تماس حاصل فرمائید.

اطلاعات تماس موسسه حقوقی و مهاجرتی REL

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک می خواهید؟ در خدمتیم
آیا با سایت ما آشنا هستید؟