تحصیل در هلند
تحصیل در هلند(۲۰۲۰)
فوریه 16, 2019
سرمایه گذاری در هلند
سرمایه گذاری در هلند(۲۰۲۰)
فوریه 16, 2019
نمایش همه

کار در هلند(۲۰۲۰)

کار در هلند

کار در هلند

کار در هلند یکی از محبوب ترین موقعیت های شغلی در اروپا به شمار می رود . راه های مهاجرت به هلند بسیار زیاد و محبوب است و شما می توانید بهترین راه را برای خود انتخاب نمایید . دقت نمایید که کار در هلند را باید موقعیتی طلایی برای کسب در آمد در اتحادیه اروپا شمرد و دارای شرایط بسیار عالی ای است .

هُلند (به هلندی: Nederland (تلفظ: نـِیدِرلانت)، به انگلیسی: The Netherlands و Holland) کشوری است کوچک از قلمرو های پادشاهی هلند در شمال غربی اروپا با شانزده و نیم میلیون جمعیت که بیشترشان مسیحی پروتستان هستند. جمعیت مسلمانان هلند نزدیک به یک میلیون نفر است. پایتخت هلند شهر آمستردام است، اما به منظور تمرکز زدایی بسیاری از وزارتخانه‌ها و سفارتخانه‌ها در شهر لاهه یا اطراف آن مستقر شده‌اند. هلند قسمت اصلی و اروپایی پادشاهی هلند (به زبان هلندی: Koninkrijk der Nederlanden کُنینک‌رَیک دِر نِیدِرلاندِن) بشمار می‌رود که جزایری را در آمریکای مرکزی نیز شامل می‌شود. هلند از شرق با آلمان همسایه‌ است و از جنوب با بلژیک و از غرب نیز از طریق دریا با بریتانیا. بندر روتردام دومین شهر بزرگ هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسکله‌هایی که دارد، بزرگ‌ترین بندر اروپا نیز به شمار می‌رود.

اجازه کار هلند: چه کسانی می توانند در هلند کار کنند؟

همه شهروندان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس، به استثنای کرواسی، می توانند بدون محدودیت در همه بخش ها کار کنند. اگر کارفرما خواستار مدرک اقامت قانونی در هلند باشد، نامه IND را به او نشان دهید، که تغییر شرایط در سال ۲۰۱۴ در آن توضیح داده شده است، که به موجب آن شهروندان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس دیگر نیاز به ثبت اقامت بلند مدت خود در هلند ندارند.

در حال حاضر، برای شهروندان کرواتی محدودیت کار وجود دارد: آنان تنها در صورتی می توانند در هلند کار کنند که کارفرما اجازه کار آنها را برای ۱۲ ماه اول اخذ کند. پس از ۱۲ ماه اشتغال قانونی مستمر، می توان آزادانه و بدون اجازه کار در هلند کار کرد. این محدودیت ها در سال ۲۰۱۸ تجدید نظر شد اما تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۰ اعتبار دارد.

اتباع کشورهای ثالث (یعنی کسانی که خارج از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس باشند) معمولا تنها در صورتی می توانند در هلند کار کنند که کارفرما به نام آنها اجازه کار بگیرد. IND  در حال حاضر مجوز واحدی ارائه می دهد که به عنوان اجازه کار و اجازه اقامت عمل می کند، و با عنوان GVVA شناخته می شود، که به طور کلی برای کارکنانی صادر می شود که برای بیش از سه ماه به هلند می آیند. معمولا کارفرما برای این مجوز درخواست می دهد و مجوز برای مدت سه سال صادر می شود.

برخی از افراد واجد شرایط این نوع مجوز نیستند، و کارفرما باید برای مجوز کار جداگانه (TWV) درخواست دهد.

استثنا: چه کسانی به اجازه کار نیاز ندارند؟

اگر بر اساس اجازه اقامت به عنوان “یک مهاجر بسیار ماهر”، و یا به عنوان فارغ التحصیلی که مدت یک سال را در جستجو برای کار می گذراند، به هلند می آید، شما می توانید بدون اینکه کارفرما برای شما درخواست مجوز کار جداگانه بدهد، کار کنید. اگر به عنوان یک محقق علمی آمده اید، موسسه پژوهشی نیازی به اخذ اجازه کار برای شما ندارد، با این حال، اگر همزمان برای کارفرمای دیگری کار می کنید، کارفرمای دیگر شما نیاز به دریافت این مجوز دارد.

در برخی موارد، اعضای خانواده از همان بستگان خود که در هلند زندگی می کنند، برخوردار می شوند؛ بنابراین اگر بستگان یا شریک شما در حال حاضر اجازه کار دارد، شما نیز می توانید کار کنید، بدون اینکه کارفرای شما نیاز به اخذ مجوز کار برای شما داشته باشد. شما می توانید در مورد هر یک از انواع اجازه اقامت (در ادامه) مطالعه کنید تا اطمینان حاصل کنید که آیا به اجازه کار نیاز دارید یا خیر، بسته به اینکه چه نوع مجوزی متناسب با وضعیت شما است.

شما به چه نوع ویزا یا اقامت هلند نیاز دارید؟

ویزای اقامت کوتاه مدت هلند: عبور و مرور تا سه ماه

برای کسانی که در مسیر خود به مقصد دیگری اقامت کوتاهی در هلند (حتی برای چند ساعت) دارند و یا تا سه ماه اقامت دارند، بسته به ملیت خود ممکن است نیاز به دریافت ویزای اقامت کوتاه مدت داشته باشند.

دو نوع ویزای اقامت کوتاه مدت وجود دارد

ویزای نوع A فقط برای ترانزیت است و برای مسافرانی از ملیت های خاص که در مسیر خود به کشور دیگری خارج از منطقه شینگن در فرودگاه های هلند توقف دارند، مورد نیاز است. این ویزا تنها به شما امکان ورود به منطقه بین المللی فرودگاه هلندی را می دهد. اگر حتی برای یک روز از فرودگاه خارج شوید، نیاز به یک ویزای اقامت کوتاه مدت نوع C خواهید داشت.

ویزای نوع C (گاهی “ویزای توریستی” نامیده می شود) به شما اجازه می دهد تا به مدت سه ماه (۹۰ روز) در یک دوره شش ماهه در هلند (یا هر کشور دیگری در منطقه شینگن) اقامت داشته باشید. در این مدت شما می توانید در صورتی که کارفرمای شما یک مجوز کار به نام شما بگیرد، کار کنید اما نمی توانید بر اساس این ویزا درخواست اجازه اقامت دهید. شما مجبور به ترک هلند و ارائه درخواست در کشور خود می باشید.

ویزا و اجازه اقامت بلند مدت هلند: بیش از سه ماه

اگر قصد ماندن در هلند برای بیش از سه ماه دارید، جز در صورتی که ملیت یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس را داشته باشید، ممکن است نیاز به ارائه درخواست برای ویزای بلند مدت (MVV) برای ورود به هلند و اجازه اقامت داشته باشید.

همه نیاز به MVV ندارند. در صورت نیاز می توانید برای MVV و اجازه اقامت به طور همزمان و در یک پروسه واحد درخواست دهید که روش ورود و اقامت (TEV) نامیده می شود. هر دو مجوز به طور همزمان اعطا می شود؛ صدور MVV به شما اجازه ورود به کشور می دهد  و اسناد اقامت را در عرض دو هفته از ورود خود از دفتر IND دریافت خواهید کرد.

اگر به MVV نیاز ندارید، همچنان می توانید برای مجوز اقامت خود به روش TEV از خارج از هلند، و یا از IND پس ورود به هلند درخواست دهید.

مجوز اقامت هلند برای مقاصد مختلف اقامت

شما باید بسته به هدف شما از اقامت برای اجازه اقامت درخواست دهید. هر مجوز هلند شرایط، الزامات، محدودیت ها و طول اعتبار مختص خود را دارد.

 • پیوستن به یکی از بستگان یا همسر که شهروند اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس باشد.
 • پیوستن به یکی از بستگان یا همسر که عضوی از خانواده غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس باشد.
 • اجازه اقامت برای کارکنان
 • اجازه اقامت برای خود اشتغالی / شغل آزاد / کارآفرین
 • اجازه اقامت برای مهاجران بسیار ماهر
 • اجازه اقامت برای پژوهشگران علمی
 • اجازه اقامت برای کارگران فصلی / قراردادی کوتاه مدت
 • اجازه اقامت برای اهداف مطالعاتی
 • اجازه اقامت برای سال تعیین گرایش فارغ التحصیلان: فارغ التحصیلان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا
 • اجازه اقامت برای خدمت تهاتری
 • اجازه اقامت برای برنامه های تبادلی

ویزای بازگشت

اگر شما در حال حاضر در هلند هستید و می خواهید کشور را موقتاً ترک کنید اما در این مدت اجازه اقامت فعلی شما منقضی می شود، و یا درخواست ویزای شما در انتظار بررسی است (جایگزینی سند اقامت مفقود شده و یا تغییر هدف اقامت)، ممکن است برای برگشتن به هلند به ویزای بازگشت نیاز داشته باشید. اعتبار ویزا بستگی به شرایط شما دارد، و از سه ماه تا یک سال متغیر است.

اقامت دائم

پس از زندگی به مدت پنج سال بدون وقفه در هلند، می توانید برای اقامت دائم درخواست دهید:

اقامت دائم هلند در کشور هلند

شهروندی هلند

پس از زندگی به مدت پنج سال بدون وقفه در هلند (سه سال در صورتی که به مدت سه سال همسر یا شریک زندگی هلندی داشته باشید)، می توانید از طریق اعطای تابعیت، شهروند هلند شوید. شما باید واجد شرایط خاصی باشید، مانند اثبات اینکه شما می توانید به هلندی بنویسید و صحبت کنید، انکار ملیت قبلی خود (با چند استثنا)، و تغییر نام خود در صورتی که نوشتن و یا تلفظ آن به هلندی دشوار تلقی شود.

شما باید درخواست خود را از طریق شهرداری محلی خود ارائه دهید، اگر چه درخواست شما توسط IND بررسی می شود. این روند حدود یک سال طول می کشد.

 

کار در هلند ( کار در کشور هلند ، کاریابی در کشور هلند ، چگونگی کار پیدا کردن در کشور هلند):

ویزای کار درکشور هلند به چندین شیوه اخذ می گردد یکی از شیوه های اخذ ویزای کار این است که فرد در کشور هلند یک دعوت نامه کاری از یک فرد دارای شرایط که دارای شرکتی معتبر در کشور هلند است اخذ نماید که فرد نیز باید شرایط مورد نیاز را داشته باشد . از دیگر شرایط مورد نیاز جهت پذیرفته شدن برای ویزای کار این است که در آگهی پذیرفته شوید ، که طی مراحلی که نخست ۳ ماه در داخل کشور سپس ۳ماه در اتحادیه اروپا آگهی شود در صورتی که فرد مد نظر یافت نشود از ایران یا کشور دیگر نیرو میگیرند ، وقتی شخص در این آگهی پذیرش شد می تواند برای اخذ ویزا اقدام نماید. یافتن کار فرما در اروپا شرایط ویژه ای دارد که در ادامه مطالب به صورت مفصل بررسی خواهیم کرد و کارفرما پس از آگهی شغل خود باید برای استخدام فرد متقاضی، حقوقی را لحاظ نماید که کل هزینه های فرد و خانواده آن را شامل شود. این حقوق باید پس از کسر هزینه مالیات محاسبه گردد که آیا برای مخارج فرد مهاجر کافی است یا خیر؟

کار دانشجویی در هلند امکان پذیر است اما باید قبل از شروع اجازه کار هلند را دریافت کرد. بسته به مقطع تحصیلی به شما اجازه کار تمام وقت یا اجازه کار نیمه وقت داده می شود.

پیدا کردن کار حقوقی در این کشور و دیگر کشور های اروپایی و آمریکایی بسیار مشکل می باشد، کار حسابداری و کار رشته IT در جزو مشاغلی است که نسبت به دیگر مشاغل دارای فراوانی بیشتری می باشد. شرایط کار مهندسی و کار فنی در این کشور نسبت به دیگر رشته ها مناسب تر می باشد. به طور کلی دانشجویان پس از اخذ پذیرش و اقامت تحصیلی میتوانند اجازه کار تمام وقت یا اجازه کار نیمه وقت را در کنار تحصیل خود داشته باشند.

بازار کار هلندی

فرصت های بسیاری برای افرادی که به دنبال مشاغل می باشند در نظر گرفته شده است. مشاغلی که با طیف گسترده ای از شرکت های بین المللی و چند ملیتی در آمیخته است. (شرکت های هلندی خود به تنهایی مواردی نظیر: گروه ING، گروه سلطنتی این کشور ، گروه شل، یونیلور، فیلیپس و Heineken را در بر خواهد گرفت). این درحالیست که بسیاری از سازمان های استخدامی با هدف استخدام کردن کارمندان خارجی وارد عرصه کار می شوند. کشور هلند بدلیل داشتن اقتصادی پایدار سرمایه گذاری های بسیاری بر بخش استخدام افراد داشته است و به علاوه جمعیت تحصیل کرده که ۱۹ درصد آن را افراد خارجی شکل می دهد را در خود جای داده است. اگرچه نرخ بیکاری در سال های اخیر افزایش یافته است اما کشور هلند پایین ترین نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا (۶٫۴ درصد در ماه مارس ۲۰۱۶) را به خود اختصاص داده است نرخی که پایین تر از میانگین اتحادیه اروپا (۸٫۸ درصد) خواهد بود. حداقل دستمزد دریافتی در هلند تا حد بسیاری بستگی به سن افراد خواهد داشت. این درحالیست که حداقل دستمزد در سال ۲۰۱۶ حدود ۱۵۲۴٫۶۰ یورو برای کسانی که زیر ۲۳ سال سن دارند خواهد بود. آخرین نرخ حداقل دستمزد را در این مقاله مشاهده نمایید.

در نتیجه همانگونه که عنایت فرمودید اخذ ویزای کار هلند در کشور امری حقوقی است که باید مراحل قانونی و حقوقی آن طی گردد و اصولا باید کارفرما این امکان را داشته باشد که برای کارمند متقاضی کشور هلند باید مجوز داشته باشد که برای کارگر متقاضی درخواست ویزای کار نماید. در اصطلاح فرد کارفرما در کشور باید بتواند اسپانسر شود. در کل اقدام برای ویزای کار بدون داشتن اسپانسر امری دشوار است .

چنانچه مایل هستید از این طریق اقدام کنید کل پروسه اخذ ویزای کار بین ۲ تا ۹ ماه به طول می انجامد که فرد متقاضی میتواند بعد از چند سال ( معمولا ۲ تا ۵ سال) تقاضای اقامت دائم کند و با قوانین کنونی این امر به سادگی مقدور میباشد.

در رابطه با کشور هلند و کار در آن سوالات بسیاری از ما پرسیده می شود که ما سعی نموده ایم با توضیحاتی که به مشاورین داده ایم حتی الامکان این شبهات را مرتفع نماییم و شما می توانید در خصوص چگونگی کار در هلند از ما سوالات خود را بپرسید و ما با کمال میل پاسخگو هستیم البته چنانچه بضاعت علمی یاری کند. آخرین نکته ای که در نهایت جهت اخذ و یافتن کار در کشور هلند به نظر میرسد این است که هرچند پروسه اخذ ویزای کار در هلند کمی دشوار است اما راههایی برای وصول و تسهیل کردن آن خواهیم داشت.

یکی از این طرق این است که ما بتوانیم در کشور هلند کار فرما را یافته و به صورت قانونی بتوانیم در آن کشور مشغول به کار شویم این است که به عنوان دانشجو وارد کشور هلند شویم و چون در طول تحصیل اجازه کار پاره وقت داریم می توانیم به محض این که شغلی آگهی شد آن را تقاضا نماییم یا صبر کنیم زمانی که فارغ التحصیل شدیم از کارفرما در کشور هلند درخواست کار کنیم ،این راه از جمله راههای بسیار مناسب می باشد زیرا پس از ورود به کشور هلند فرد چون به عنوان دانشجو وارد کشور شده است فرصت دارد تا شغل مد نظر خود را یافته و آن را  تا پس از پایان تحصیلات خود ادامه دهد تا زمانی که بتواند از طریق این شغل اقامت کاری اخذ نموده و پس از پرداخت مالیات به مدت ۳ تا ۴ سال برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید. در هر حال راههای دیگری نیز برای ورود به کشور هلند نیز وجود دارد که در این مقاله مختصر نمی گنجد

مشاغل موجود در هلند

کارگران بسیار ماهر (که کارگران با دانش خوانده می شوند) جمعیت گسترده ای را در هلند به خود اختصاص داده اند. این در حالیست که در سالهای اخیر روند مهاجرت در این کشور بسیار زیاد بوده است. این درحالیست که آنان از مزیت مالیاتی ۳۰ درصدی برخوردار خواهند شد. این گروه مواردی نظیر: گروه مهندسان کسانی که مهارت های فنی دارند، متخصصین IT، کسانی که با امور مالی سر و کار دارند، کسانی که در خرید و فروش تجربه دارند، بازاریاب ها و ارائه دهنده خدمات را در بر خواهند گرفت. دیگر مشاغلی که تقاضای بسیاری دارند مواردی نظیر: اخذ مشاغل در مراکز سلامت و درمان، مدیریت داخلی و بخش های آموزشی را در بر خواهد گرفت. شما قادر به مشاهده مشاغل مورد نظر در صنایع، بخش های مرتبط با نشریه و بخش های مرتبط با آموزش خواهید بود.

محیط کار و فرهنگ مدیریت در هلند

ساعات کار در هلند حدود ۳۶ تا ۴۰ ساعت در هفته خواهد بود. این درحالیست که امکان کار کردن ۴ روز بیش تر از ساعات کاری برای افراد وجود خواهد داشت. قوانین کار در این کشور بسیار سازمان یافته می باشد و براساس ساعت های کاری نرمال (ما بین ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر) خواهد بود. جدا از مدیریت، از فرد کارمند انتظار نمی رود که بیش از حد ساعات کاری مشخص شده فعالیت نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قرارداد های کاری هلند و قوانین استخدام مابقی مقاله را مطالعه نمایید.

جامعه هلند بسیار مساوات طلبانه می باشد و این امر در محیط کاری به وفور مشاهده خواهد شد. شرکت های هلندی معمولا ساختارهایی افقی دارند و اهداف خود را گام به گام پیش خواهند برد. این بدین معناست که تمامی تصمیمات پس از بحث های طولانی صورت خواهد گرفت. جلسات برگزار شده از قبل برنامه ریزی شده اند و هدف آنان مطرح کردن تمامی موارد مهم در اجماع خواهد بود. موارد بیشتر در خصوص فرهنگ تجارت در هلند خواهد بود.

شرایط مورد نیاز جهت کارکردن در هلند

کار و مجوز اقامت

اگر شما متعلق به اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا، آیسلند، لیختن اشتاین، نروژ و یا سوئیس می باشید امکان کارکردن و زندگی در هلند بدون اخذ مجوز اقامت برای شما وجود خواهد داشت. این درحالیست که شما ملزم به اثبات اقامت قانونی خود در کشورهای ذکر شده خواهید بود. شهروندان کرواتی قادر به کارکردن با در اختیار داشتن مجوز اقامت کار در سال اول خواهند بود. این درحالیست که شما ملزم به ثبت ورود خود نزد مقام های هلندی خواهید بود. پیشنهاد می شود که اطلاعات بیشتری در خصوص مهاجرت شهروندان اروپایی، منطقه اقتصادی اروپا و یا سوئیس به این کشور کسب نمایید.

اگر شما متعلق به کشورهای دیگری می باشید، جهت کارکردن در این کشور به مجوز اقامت که  tewerkstellingsvergunning or TWV خوانده می شود نیاز خواهید داشت. این درحالیست که شما ملزم به نگه داشتن مجوز اقامت نیز خواهید بود. اکثر کارمندان برای اخذ کارهای تک و اخذ مجوز اقامت وارد عرصه کار می شوند. باید بدانید که برخی از مردم نظیر: دانشجویان و یا کارکنان فصلی باز هم به اخذ مجوز اقامت نیاز خواهند داشت. دیگران یعنی کارکنان ماهر ملزم به در اختیار داشتن کارت آبی اروپایی، اخذ مجوز اقامت و نه مجوز کار خواهند بود. راهنمایی های بیشتر ما در خصوص مجوز ویزای کار در هلند را مطالعه نمایید.

شماره امنیت اجتماعی

باید بدانید که شما به شماره خدمات شهروندی که burgerservicenummer or BSN خوانده می شود نیاز خواهید داشت. تمامی افراد به این شماره مالیات شخصی و کد امنیت ملی نیاز خواهند داشت. شما قادر به دریافت این کد پس از ثبت نام در شهرداری و به محض ورود خواهید بود.

زبان

جهت اخذ مشاغل مورد نظر شما ملزم به صحبت کردن به زبان هلندی نخواهید بود. چرا که در حقیقت زبان انگلیسی مهم ترین زبان تجارت در اغلب شرکت ها خواهد بود، اما جهت افزایش فرصت های خود پیشنهاد می شود که این زبان را یاد بگیرید. این درحالیست که امکان همکاری با شرکت های بزرگ و بین المللی هلندی بدون دانستن زبان هلندی امکان پذیر نخواهد بود. اگر شما برای یک شرکت کوچک کار می کنید برای همکاری و حضور در جلسات به زبان هلندی نیاز خواهید داشت. باید بدانید که کسانی که به زبان های آلمانی، فرانسوی، فنلاندی و اسکاندیناوی مسلط می باشند در اولویت خواهند بود. اگر شما به فراگیری زبان هلندی علاقه مندید،مدارس بسیاری وجود دارند که شما را در این امر یاری خواهند کرد

مدارک و مراجع

کسانی که حداقل مدرک کارشناسی را در اختیار دارند شانس بیشتری برای اخذ مشاغل خواهند داشت. برای اینکه بدانید صلاحیت شما به رسمیت شناخته می شود یا خیر به وب سایت Nuffic مراجعه نمایید (سازمانی بین المللی که با آموزش و پرورش در ارتباط است).

اگر شما قصد شرکت در مصاحبه شغلی را در سر دارید شما ملزم به ارائه شواهد و مدارک کافی، اظهارات کارفرمای قبلی و … خواهید بود. پیشنهاد می شود که برای اطمینان دیپلم خود و گواهی تحصیلی را در زمان عزیمت کردن به هلند به همراه داشته باشید.

یافتن شغل در هلند

این درحالیست که آگاهی از زبان انگلیسی و هلندی برای فروش، بخش IT  و دیگر صنایع در آمستردام، دیگر شهرهای اصلی این کشور و دیگر اماکن مهم در هلند برای افراد ضروری خواهد بود.

EURES (خدمات استخدام اروپایی)

اگر شما متعلق به اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و یا سوئیس می باشید، شما قادر به یافتن شغل مورد نظر در در وب سایت خدمات استخدام اروپایی خواهید بود. EURES یک شبکه اینترنتی می باشد که توسط انجمن اروپایی محافظت می شود و به منظور دسترسی آسان به مشاغل مورد نظر طراحی شده است. در زمان تحقیق جهت اخذ مشاغل در هلند شما قادر به ارسال رزومه و مشاهده توصیه نامه کار در هلند خواهید بود.

UWV

UWV WERKbedrijf یک سازمان دولتی استخدام خواهد بود که شبکه های آن با دیگر شهرها و آژانس های استخدامی در ارتباط خواهند بود. این سازمان شعبه هایی در آمستردام جایی که اطلاعات کافی در خصوص مشاغل مورد نظر در اختیار افراد قرار می دهد خواهد داشت. تمامی داده های شغلی به صورت آنلاین در اختیار افراد قرار خواهد گرفت و تحت نظارت دولت هلند قرار خواهد داشت.

وب سایت های کاریابی هلند

فهرست بسیاری از شرکت ها که با آژانس های استخدام در ارتباط می باشند در زیر آورده شده است، مشاغلی که اطلاعات آنان در پایگاه داده ها آورده شده است و امکان استخدام در آنان بصورت آنلاین وجود دارد به شرح ذکر شده در ذیل خواهد بود:

همراه در خارج از کشور – مشاغل به زبان انگلیسی و چند زبانه

 • Monsterboard
 • Vacature
 • Stepstone
 • Intermediai

آژانس های استخدام

بسیاری از شرکت های هلندی به سازمان های استخدامی اعتماد می نمایند و افراد را از آن طریق استخدام می نمایند. شما قادر به بازدید از آژانس ها بصورت شخصی می باشید. همچنین امکان مشاهده فهرست آژانس های استدان در هلند نیز برای شما وجود خواهد داشت.

آنان دامنه گسترده ای از مشاغل را در اختیار شما قرار خواهند داد. این مشاغل مواردی نظیر: مدیریت، منشی گری، فروش، بازاریابی، امور مالی، ثبت جزئیات و اخذ مشاغل مورد نظر در گرایش خود را در بر خواهند گرفت. برخی از مشاغل ملزم به شرکت کردن در مصاحبه می باشد چرا که مهارت های زبانی شما مورد آزمایش قرار می گیرد. با ثبت نام در این مرکز فرصت اخذ مشاغل شما افزایش خواهد یافت. تمامی عناوین را در در سازمان های استخدام بخوانید.

 • Adams Multilingual Recruitment
 • Blue Lynx
 • Undutchables
 • Unique Multilingual

مشاغل تخصصی در سازمان های استخدام

 • Aquent – طراحی وب، استراتژی و محتوای آنان
 • Ardekay – مربوط به سازمان IT
 • استخدام داروین – IT ارتباطات
 • استخدام – استخدام فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • مشاغل آژانس های استخدامی برای افراد جویای کار
 • Hays
 • Madison Parker
 • Octagon Professionals
 • Page Personnel
 • Projob

وب سایت شرکت ها و برنامه های کاربردی سودگرانه

اگر هیچ جایی برای اخذ شغل مورد نظر پیدا نکردید، پیشنهاد می شود که درخواست خود را در وب سایت شرکت ها بنویسید. شرکت های هلندی با این نظریه بسیار موافق خواهند بود و اهمیت بسیاری به آن خواهند داد. این بسیار اهمیت دارد که شما با فردی مطمئن ارتباط برقرار نمایید. لذا پیشنهاد می شود که امکان برقراری ارتباط مستقیم با شرکت را بررسی نمایید.

مهاجرت و خدمات اعطای تابعیت (IND)، فهرست کارفرمایان به رسمیت شناخته شده / حامیان شرکت ها و یا سازمان ها را در اختیار شما قرار خواهد داد. این درحالیست که این سازمان شرایط ترجیحی کارگران ماهر را ذکر می نماید. پیشنهاد می شود که جهت دسترسی به فرصت های شغلی با شرکت ها در ارتباط باشید.

روزنامه های هلندی

مشاغل بسیاری وجود دارند که نام آنان در روزنامه های کشور هلند آورده شده است، واقعیت های شغلی که با شرکت های بین المللی در ارتباط خواهند بود. اگر این همان چیزی است که شما بدنبال آن می باشید شما قادر به پیروی کردن و یا مشاهده مشاغل مورد نظر در روزنامه ها خواهید بود. اسامی این روزنامه ها به شرح ذکر شده در ذیل خواهد بود:

 • Telegraaf (vacatures)تلگراف
 • NRC (carrières)
 • Volkskrant (vacatures)
 • Ad آگهی
 • Metro مترو

شبکه ها

پیدا کردن کار از طریق تماس های شخصی و رسانه های اجتماعی در هلند امکان پذیر خواهد بود. بسیاری از افراد وجود دارند که از این  طریق ارتباط برقرار می نمایند و شغل مورد نظر خود را از طریق تماس های شخصی پیدا می نمایند. سایت های رسانه های اجتماعی همانند تماس شما را در این امر یاری خواهند کرد. پیشنهاد می شود که در سایت های شبکه اجتماعی و در خصوص یافتن کارفرمای آینده احتیاط لازم را به عمل آورید.

پیشنهاد می شود که در خصوص پیوستن به باشگاه های تجاری، انجمن های حرفه ای و یا گروه های شبکه ای تفکر نمایید. این گروه ها مواردی نظیر: باشگاه تجاری آمستردام آمریکایی، KEA نیوزیلند، شبکه های اجتماعی برای زنان و یا SENSE (شبکه ای حرفه ای برای ویراشگران، نویسندگان، کپی رایترها، مترجمان، مفسران و معلمان زبان انگلیسی) را در بر خواهد گرفت.

بخاطر داشته باشید که امکان ملاقات کردن شما با صدها گروه همفکر در سراسر شهرستان ها برای شما وجود خواهد داشت. گروه های ملاقات کننده قادر به بهره مندی از تمامی موارد مرتبط با کار خواهند بود. ناگفته نماند که شما خود به تنهایی قادر به ایجاد یک گروه ملاقات خواهید بود.

نمایشگاه بین المللی کار

شما قادر به رفتن به نمایشگاه بین المللی سالانه کار خواهید بود. این نمایشگاه ها امکان برقراری ارتباط رو در رو را برای شما فراهم خواهند کرد. همچنین امکان برقراری ارتباط با استخدام کننده های چندزبانه، شرکت در کارگاه های آموزشی برای بهبود وضعیت شغلی و یا درخواست دادن برای اخذ شغل برای شما وجود خواهد داشت. در سال ۲۰۱۶ این نمایشگاه توسط Expatica سازماندهی شد و در مرکز تجارت های جهانی (ماه مه و نوامبر) به کار خود ادامه داد.

کارآموزی و یا کارآموزی داوطلبانه در هلند

فارغ التحصیلان دانشگاه های اروپا قادر به مراجعه کردن به کمیسیون کار آموزی اروپا خواهند بود. این درحالیست که این سازمان برای دانشجویان بیکار و یا دانشجویان تازه فارغ التحصیل وارد عرصه کار شده است. علاوه بر این سازمان IAESTE برای دانشجویان علوم، مهندسی و هنر های کاربردی خواهد بود و در آخر سازمان Europlacement و interships که فرصت های کارآموزی در خارج از کشور را در اختیار افراد قرار خواهد داد.

اگر سن شما مابین ۱۷ تا ۳۰ سال می باشد شما قادر به شرکت داوطلبانه در برنامه ها خواهید بود که این امر با مراجعه به خدمات داوطلبانه اروپایی  (EVS) امکان پذیر خواهد بود. شما قادر به کارکردن بیش از ۱۲ ماه در ازای داشتن بیمه و دیگر هزینه های کوچک خواهید بود.

تحصیل در هلند در مقطع لیسانس ۴ سال به طول می انجامد و زبان تدریس در این دوره زبان آلمانی است به همین دلیل متقاضیان باید برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها در هلند مدرک B1 یا B2 زبان آلمانی را داشته باشند. قابل ذکر است کسانی که مدرک زبان آلمانی خود را در ایران گرفته اند نسبت به کسانی که متقاضی شرکت در دوره های کالج زبان آلمانی در هلند هستند ، راحت تر میتوانند ویزای تحصیلی کشور هلند را بگیرند. شهریه دانشگاه ها در مقطع لیسانس سالیانه حدود ۷۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ یورو می باشد. دانشجویان در مقطع لیسانس میتوانند ۱۰ ساعت در هفته را مشغول کار شوند. حقوق این افراد در هفته چیزی حدود ۸۰ تا ۱۰۰ یورو میباشد. لازم به ذکر است تحصیل در هلند بدون مدرک زبان زبان انگلیسی مقدور نیست و از الزامات پذیرش در دانشگاه های هلند و اخذ ویزای تحصیلی این کشور مدرک زبان انگلیسی است.

هم اکنون شرایط برای اخذ اقامت و ویزای هلند به چه صورت است؟

برای مهاجرت به هلند راه های دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید با مشاورین و وکلای متخصص موسسه حقوقی و مهاجرتی REL تماس حاصل فرمائید.

تماس با موسسه حقوقی و مهاجرتی REL

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *